PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-10-28
Nowa jakość drzwi wejściowych
Drzwi dostępne są w czterech liniach produktowych - Elite, Elite Frame, Simple i Flat, z których każdy dostępny jest w kilku wersjach.

ALUHAUS Grupa Oknoplast
Ochmanów 121
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 40
fax 12 279 71 43
info@aluhaus.com.pl
www.aluhaus.com.pl

» więcej o firmie

Aluhaus - nowa marka, sprawdzona technologia

Na rynku pojawiła się nowa marka drzwi wejściowych - Aluhaus. Firma należy do Grupy OKNOPLAST i powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów w zakresie energooszczędności i estetyki. Krok ten pozwala na precyzyjne dopasowanie oferty do wymagań rynku. 

Siedziba Aluhaus wraz z halą produkcyjną i magazynem zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem, w pobliżu OKNOPLAST i zajmuje powierzchnię ponad 2 000 m². Moce produkcyjne spółki to 12 000 elementów rocznie. Produkty firmy dostępne są w całej międzynarodowej sieci OKNOPLAST, a gwarantem ich wysokiej jakości jest Grupa OKNOPLAST.


Aluhaus ma w swojej ofercie bogaty wybór drzwi zewnętrznych, charakteryzujących się wysoką jakością i nowoczesnym wzornictwem. Firma przywiązuje także dużą wagę do parametrów termoizolacyjnych. Wszystkie drzwi marki Aluhaus, niezależnie od zastosowanego w nich wypełnienia, posiadają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ud ≤0,8 W/m²K, dzięki czemu mogą być stosowane w budynkach pasywnych. Dziś klienci częściej niż kiedykolwiek poszukują rozwiązań energooszczędnych. Tego rodzaju budownictwo nabiera coraz większego znaczenia w całej Europie - dzięki niemu możemy bowiem obniżyć koszty eksploatacji domów i mieszkań, pochłaniające obecnie znaczną część naszych budżetów. Dlatego jednym z głównych wyzwań dla branży jest opracowanie rozwiązań, które ograniczają straty energii, a jednocześnie pozwalają na realizację różnorodnych pomysłów aranżacyjnych. To właśnie jest wyznacznikiem nowoczesnej stolarki. Marka Aluhaus została stworzona po to, by dostarczyć klientom drzwi o nieprzeciętnej estetyce i wysokich parametrach w zakresie termoizolacji - mówi Marcin Bała, Szef Aluminium w Grupie OKNOPLAST.

Całkowita grubość drzwi Aluhaus wynosi 90 mm. Panel zbudowany jest z dwóch 3-milimetrowych blach aluminiowych, a przestrzeń między nimi została wypełniona materiałem o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Wszystkie profile można na życzenie wyposażyć w dodatkowe wkłady termoizolacyjne, zamykające ich środkową przestrzeń. Dodatkowo klient może wybrać drzwi z panelem obustronnie bądź jednostronnie nakładkowym. W pierwszym przypadku ma on do dyspozycji panel o współczynniku przenikania ciepła U=0,74 W/m²K. W opcji z panelem jednostronnym, natomiast panel o współczynniku przenikania ciepła U na poziomie zaledwie 0,79 W/m²K.


Wszystkie profile można na życzenie wyposażyć w dodatkowe wkłady termoizolacyjne, zamykające ich środkową przestrzeń. Drzwi montowane są w standardzie m.in. z dwuczęściowymi zawiasami umożliwiającymi regulację w trzech płaszczyznach, zamkiem z trzema punktami ryglowania i listwą zaczepową oraz rozetą pierścieniową zabezpieczającą wkładkę przed włamaniem.

Drzwi dostępne są w czterech liniach produktowych - Elite, Elite Frame, Simple i Flat, z których każdy dostępny jest w kilku wersjach. Różnią się one m.in. rodzajem ozdobnych aplikacji i kształtem pochwytów. W modelu Elite szyby zespolone montowane są między blachami aluminiowymi i uszczelniane silikonem, co podnosi jego właściwości izolacyjne. W specjalnie wyciętych w blachach gniazdach umieszczone zostały aplikacje wykonane ze stali nierdzewnej odpornej na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Wyróżnikiem drzwi Elite Frame jest charakterystyczna czarna ramka otaczająca szklane dekoracje. Simple to kwintesencja prostoty i elegancji - minimalistyczne panele zostały wzbogacone o wypukłe anodowane intarsje w kolorze INOX. Drzwi Flat to, wpisujące się w najnowsze trendy panele, które w połączeniu z bocznymi naświetlami z szyb piaskowanych stanowią wyjątkową wizytówkę domu. Producent oferuje klientom szeroki wachlarz kolorów z palety RAL oraz odcieni drewnopodobnych. Okleina nanoszona jest technologią Decoral, która umożliwia wykonanie rysunku słojów drewna, co znacznie podnosi estetykę drzwi. Co ważne, w systemie Decoral okleiną pokrywane są także wewnętrzne elementy drzwi, widoczne dopiero po ich otwarciu. Dzięki temu prezentują się one elegancko w każdym ustawieniu skrzydła. Dodatkowo można je idealnie dopasować do odcienia okien z oferty OKNOPLAST.

Producent zadbał także o bezpieczeństwo proponując szereg dodatków, zwiększających odporność drzwi na włamania. Można wyposażyć je np. w okucia z trzpieniami antywyważeniowymi, bezpieczne wkładki w zamku czy zasuwnice z masywnym ryglem np. Automatic A3 z optymalnym rozstawieniem kaset ryglujących na całej wysokości drzwi. W ofercie Aluhaus dostępny jest także niezwykle wygodny i bezpieczny system automatycznego ryglowania drzwi z czytnikiem numerycznym lub linii papilarnych.

Właśnie została uruchomiona strona internetowa firmy www.aluhaus.com.pl, na której można szczegółowo zapoznać się z dostępnymi modelami drzwi. Funkcjonuje na niej również konfigurator drzwi, za pomocą którego możemy dobrać idealny wzór do naszego domu.Aluhaus jest częścią Grupy Oknoplast. Trzonem produkcji firmy są aluminiowe okna i drzwi wejściowe. Siedziba wraz z halą produkcyjną i magazynem znajduje się w Ochmanowie pod Krakowem i zajmuje teren o powierzchni 2 024 m². Rok 2013 spółka planuje zamknąć z obrotem w wysokości 15 mln złotych i 65% udziałem sprzedaży eksportowej. Produkty firmy można nabyć w międzynarodowej sieci sprzedaży Oknoplast.

Aktualne moce produkcyjne Aluhaus to 12.000 tysięcy elementów rocznie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu specjalistów i nowoczesnemu parkowi maszynowemu produkty firmy spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystkie wyroby Aluhaus oznaczane są znakiem CE zgodnie z normą EN 14351-1. Gwarantuje to, że drzwi posiadają parametry szczelności, wytrzymałości i wodoszczelności, wymagane przez normę zharmonizowaną EN 14351-1.

Stała kontrola procesu produkcji na każdym etapie zapewnia wysoką jakość towarów. Producent oferuje również bogaty wybór wzorów i szeroką paletę kolorystyczną, co pozwala stworzyć niepowtarzalne kompozycje. 

W skład Grupy OKNOPLAST wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, Aluhaus i WnD. Pozwala to precyzyjnie zaspokoić rosnące potrzeby najbardziej wymagających klientów. OKNOPLAST działa w segmencie okien Top Premium, WnD natomiast jest producentem okien ekonomicznych plus.

  źródło: Aluhaus