PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-10-29
W szranki z Michaelem Schumacherem – ambasadorem marki Hörmann
Michael Schumacher zaprezentował nowego mistrza świata w kategorii izolacyjności cieplnej - aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoCarbon.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

W ostatni weekend października partnerzy handlowi firmy Hörmann z całej Europy wzięli udział w niecodziennej rywalizacji. Ścigali się na torze kartingowym koło Kolonii pod okiem samego mistrza świata Formuły 1. Drużyna z Polski, złożona z trzech partnerów oraz przedstawiciela firmy Hörmann Polska, zajęła drugie miejsce. Przy okazji tego sportowego spotkania Michael Schumacher zaprezentował nowego mistrza świata w kategorii izolacyjności cieplnej - aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoCarbon.

To drzwi o współczynniku przenikania ciepła U nieprzekraczającym  0,47 W/(m2K). Taki efekt - znacznie powyżej wymagań stawianych drzwiom dla domów pasywnych -  osiągnięto między innymi dzięki profilowi ramy skrzydła z włókna szklanego o grubości 100 mm wzmocnionemu karbonem. To jedyne dostępne na rynku drzwi aluminiowe o tak dobrej izolacyjności cieplnej. ThermoCarbon to jednak także szereg nowoczesnych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem: Michael Schumacher przekonał się o odporności tych drzwi na włamanie podczas testu crash z użyciem ciężkich narzędzi.

- Doceniam przemyślane pod każdym kątem rozwiązania techniczne. Bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym - podkreślił mistrz Formuły 1.


Na torze kartingowym Michaela Schumachera w Kerpen,
pod  okiem mistrza, rywalizowali partnerzy handlowi firmy Hörmann.
fot.
Hörmann


Podczas próby wyważenia nowych drzwi zewnętrznych ThermoCarbon
Michael Schumacher stwierdził: - Te drzwi są nie do pokonania!

fot. Hörmann

Zdjęcie główne:
Mistrz świata Formuły 1, Michael Schumacher, ambasador marki Hörmann, zaprezentował nowego mistrza świata w kategorii izolacyjności cieplnej - aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoCarbon.
fot.
HörmannGrupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann