PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-03-03
Technologie Schüco na fensterbau frontale 2014
Stolarka okienna i drzwiowa kształtuje charakter budynku, dlatego firma Schüco wciąż poszukuje nowych technologii wykańczania powierzchni ...

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Już niebawem rozpoczną się międzynarodowe targi fensterbau/frontale w Norymberdze. W dniach 26-29 marca 2014 roku w hali nr 7 na stoisku nr 403 firma Schüco odkryje tajemnice konstruowania innowacyjnych energooszczędnych i pasywnych okien, a także pokaże najnowsze trendy w dziedzinie designu okien i drzwi.

Organizowane dwa lata targi fensterbau/frontale to największe wydarzenie w branży stolarki okiennej w Europie. Na powierzchni ponad 94.500 m2 odbędą się prezentacje najnowszych technologii i produktów z tej dziedziny. W centrum imponującej ekspozycji firmy Schüco International znajdzie się opatentowana technologia koekstruzji aluminium z PVC, którą zastosowano w energooszczędnych i pasywnych oknach z serii Schüco Alu Inside. Stolarka Schüco łączy w sobie doskonałe właściwości użytkowe i stylowy design, dlatego na stoisku nie zabraknie również eleganckich wykończeń powierzchni.


Przekrój przez profil Schüco Alu Inside w odcieniu DB 703 z palety AutomotiveFinish
Fot. Schüco

Inspirujący wgląd w technologię                    

Efektywność energetyczna to najważniejszy kierunek rozwoju budownictwa. Z tego powodu centralnym punktem prezentacji firmy Schüco będzie siedmiokomorowe okno Alu Inside, w którym tradycyjne stalowe wzmocnienia zastąpiono ciągłymi, aluminiowymi usztywnieniami. Techniczna prezentacja profilu pozwoli odwiedzającym zobaczyć na co dzień ukryte przed wzrokiem rozwiązania konstrukcyjne i ich funkcje. Innowacyjna, opatentowana metoda łączenia aluminium i PVC pozwala zminimalizować efekt mostków cieplnych w ramie skrzydła i ościeżnicy oraz obniżyć współczynnik przenikania ciepła Uf do 0.76 W/m2K. Lżejsza konstrukcja, optymalna stabilność oraz opłacalność produkcji to dodatkowe zalety systemu Alu Inside, które doceniło już wielu klientów.


Przekrój przez profil Schüco Alu Inside, certyfikowany przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt
Fot. Schüco

Wysublimowane wzornictwo

Stolarka okienna i drzwiowa kształtuje charakter budynku, dlatego firma Schüco wciąż poszukuje nowych technologii wykańczania powierzchni PVC, które pozwolą w jeszcze lepiej podkreślić indywidualny efekt architektoniczny. Będzie można zobaczyć między innymi energooszczędne drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide w wersji z aluminiowymi nakładkami Schüco TopAlu o powierzchniach anodowanych lub w dowolnej kolorystyce np. z palety RAL, a także drzwi wejściowe z serii Corona SI 82 w unikalnej metalicznej kolorystyce AutomotiveFinish. To właśnie na targach fensterbau/frontale zadebiutują zupełnie nowe odcienie i efekty strukturalne, które w tym roku dołączyły do kolekcji inspirowanej nowymi trendami architektonicznymi. Osobna część stoiska zostanie poświęcona stylowym aluminiowym drzwiom wejściowym dedykowanym obiektom rezydencjalnym. Będzie można zobaczyć jeszcze więcej wzorów, kolorów i nowoczesnych rozwiązań kontroli dostępu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia stoiska Schüco International na targach fensterbau/frontale i przekonania się na własne oczy, jak efektowne może być połączenie eleganckiego wzornictwa z innowacyjnymi technologiami.

Zdjęcie główne:

Drzwi aluminiowe Schüco ADS 90 PL.SI
fot. SchücoSchüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. 

źródło: Schüco