PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-06-03
Na miarę czasów. Drzwi zewnętrzne firmy Hörmann
Firma Hörmann zaoferowała drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon o niespotykanym dotąd współczynniku przenikania ciepła.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących i modernizujących domy coraz większe znaczenie ma izolacyjność cieplna drzwi zewnętrznych. Przełomem są oferowane przez firmę Hörmann drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon o niespotykanym dotąd współczynniku przenikania ciepła. Mistrzowską klasę izolacyjności cieplnej łączą one z pakietem zabezpieczeń przeciwwłamaniowych oraz nowoczesnym wzornictwem. Podobnie jak inne energooszczędne - aluminiowe i stalowe - drzwi marki Hörmann.

Drzwi do domów pasywnych

Współczynnik przenikania ciepła drzwi ThermoCarbon - UD nawet 0,47 W/(m2K) - prawie dwukrotnie przekraczający poziom wymagań stawianych drzwiom w domach pasywnych, to efekt zastosowania najnowocześniejszych technologii i materiałów oraz unikatowej konstrukcji. Aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm wypełniona jest twardą pianką poliuretanową i wyposażona w wewnętrzny profil skrzydła. To właśnie ten profil - wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego - oraz aluminiowa ościeżnica z przegrodą termiczną tworzą tak skuteczną barierę cieplną. Zapewniają ją też potrójne uszczelki, a w drzwiach z przeszkleniem także 3- lub 4-szybowe szkło termoizolacyjne. Za swoje niepowtarzalne walory drzwi ThermoCarbon zostały nagrodzone Złotym Medalem Targów Budma 2014.

Drzwi do domów energooszczędnych

Podobnie skonstruowane zostały nowe drzwi ThermoSafe, które spełniają wymogi stawiane drzwiom w domach energooszczędnych. Zawdzięczają to masywnej płycie drzwiowej z aluminium o grubości 73 mm, izolowanym termicznie - aluminiowemu profilowi skrzydła i aluminiowej ościeżnicy oraz podwójnym uszczelkom. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie współczynnika UD na poziomie 0,81 W/(m2K).

Na każdą kieszeń

Identyczny lub zbliżony poziom izolacyjności cieplnej osiągają stalowe drzwi firmy Hörmann, oferowane w bardzo przystępnych cenach. Świetny współczynnik przenikania ciepła UD nawet 0,81 W/(m2K) dla drzwi ThermoPro Plus i 1,2 W/(m2K) dla drzwi ThermoPro - to efekt przemyślanej konstrukcji. Zarówno stalowa płyta, jak i aluminiowa ościeżnica oraz próg wykonany z aluminium i tworzywa sztucznego, posiadają przegrodę termiczną. Skrzydła obu typów drzwi oraz ościeżnicę drzwi ThermoPro Plus wypełnia pianka poliuretanowa. Ucieczce ciepła zapobiegają także uszczelki umieszczone na wszystkich krawędziach płyty drzwiowej.

Sposób na złodzieja

Energooszczędne drzwi firmy Hörmann są jednocześnie bezpieczne. ThermoCarbon posiadają w standardzie 9-punktowe, a ThermoSafe, ThermoPro i ThermoProPlus 5-punktowe ryglowanie. ThermoPro Plus mają też aluminiową listwę zabezpieczającą na całej wysokości płyty drzwiowej, a ThermoCarbon - eleganckie, ukryte zawiasy utrudniające podważenie skrzydła. Drzwi stalowe, a także drzwi ThermoSafe zamówić można w klasie RC 2, a od jesieni drzwi aluminiowe dostępne będą w klasie RC 2 i RC 3.

Pełna harmonia

Energooszczędne i bezpieczne drzwi firmy Hörmann cechuje również ciekawe i ekskluzywne wzornictwo. Elegancję wielu nowoczesnych wzorów podkreślają m.in. niewidoczna rama skrzydła, ukryte zawiasy oraz aplikacje i uchwyty z aluminium i stali nierdzewnej. W kilku wzorach drzwi ThermoCarbon uchwyty te zagłębione są w płycie drzwiowej, z którą tworzą jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny. Zarówno drzwi aluminiowe, jak i stalowe oferowane są w wielu wzorach i kolorach, a drzwi stalowe także w kilku okleinach drewnopodobnych. Tak bogata paleta wzornicza pozwala na harmonijne dopasowanie drzwi wejściowych do elementów architektury budynku. Drzwi stają się prawdziwą wizytówką naszego domu.


Aluminiowe drzwi ThermoCarbon i ThermoSafe

 


Przekrój płyty drzwiowej: z lewej płyta drzwi ThermoCarbon, z prawej - ThermoSafe

 


Drzwi ThermoPro Plus

 


Przekrój płyty drzwiowej: z lewej płyta drzwi ThermoPro Plus, z prawej - ThermoProGrupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann