PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-06-12
Antaba w drzwiach zewnętrznych domu – rozwiązanie dla indywidualistów
Metoda działania drzwi zewnętrznych z antabą wymaga użycia klucza za każdym razem, kiedy chcemy otworzyć drzwi.

CAL Zakład Stolarki Budowlanej
ul. Piaskowa 5
16-400 Suwałki

tel. 87 563 11 01
fax 87 565 12 68
biuro@drzwi-cal.pl
www.drzwi-cal.pl

» więcej o firmie

Antaba, nazywana również pochwytem, jest alternatywą dla klamek stosowanych powszechnie w drzwiach zewnętrznych. Jej pionowa, smukła forma kojarzy się głównie ze skrzydłami drzwiowymi prowadzącymi do budynków użyteczności publicznej. Coraz częściej stosuje się ją jednak w drzwiach do domów jednorodzinnych. Nowoczesny wygląd antaby ciekawie współgra z budynkami o designerskiej bryle.

Antaba jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących nieprzeciętne wzornictwo. W ofertach producentów okuć znajdziemy wiele jej kształtów - może mieć prostą, falistą lub łukową formę, współgrającą na przykład z wyjątkowym dekorem drzwi. Do naszych indywidualnych preferencji dopasujemy również przekrój drążka. Możemy wybrać jego okrągły lub prostokątny kształt.

Funkcjonalnie i bez klucza

Metoda działania drzwi zewnętrznych z antabą wymaga użycia klucza za każdym razem, kiedy chcemy otworzyć drzwi. Często stawia to ją w opozycji do klasycznych klamek, jako rozwiązanie mniej ergonomiczne. - Warto pamiętać, że dzięki najnowszym technologiom stosowanym w drzwiach zewnętrznych, skrzydło z antabą możemy otworzyć również bez użycia klucza - mówi Adam Cywiński, przedstawiciel Zakładu Stolarki Budowlanej CAL, producenta drzwi drewnianych. - Wystarczy tylko, że wyposażymy drzwi w zamek elektryczny z kontrolą dostępu. Po zamontowaniu specjalnych czytników, skrzydło będzie mogło otwierać się na przykład na kod PIN lub odcisk palca - dodaje. Zamek elektryczny posiada także szereg dodatkowych zalet. Dzięki specjalnym aplikacjom na smartfony lub platformie dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej, sprawdzimy, kto i kiedy otwierał drzwi. Bardzo istotną funkcją jest również możliwość zintegrowania jego działania z całościowym inteligentnym systemem zarządzania domem.

Zdjęcie główne:
Drzwi z antabą o prostokątnym kształcie wyposażone w zamek z czytnikiem linii papilarnych.
fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Zakład Stolarki Budowlanej CAL z siedzibą w Suwałkach istnieje na polskim rynku od blisko trzydziestu lat. Powstały w 1985 roku jako spółka jawna z polskim kapitałem zatrudnia obecnie ok. 120 osób. Głównym przedmiotem działalności firmy CAL jest produkcja stolarki otworowej - drewnianych drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Firma ma w swojej ofercie zarówno standardowe rozwiązania, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. W produkcji CAL stosuje wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak szczelina wentylacyjna, wręg antywłamaniowy, systemy drzwiowe do domów inteligentnych. Drzwi zewnętrzne Zakładu Stolarki Budowlanej CAL wytwarzane są zgodnie z normą PN-EN 14351-1. Zostały zbadane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie w zakresie umożliwiającym dopuszczenie do obrotu i oznakowanie znakiem CE. Produkty Zakładu Stolarki Budowlanej CAL sprzedawane są na terenie całego kraju. W wielu punktach sprzedaży dla kupujących dostępne są również usługi autoryzowanej grupy montażowej.

źródło: CAL