PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-06-23
Powiększ przestrzeń mieszkalną – Schüco EasySlide
Zwiększona powierzchnia przeszkleń pozwala wpuścić więcej naturalnego światła do pomieszczeń, dzięki czemu stają się ...

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Letnia pogoda zachęca do stałego kontaktu z naturą, dlatego szeroko otwieramy okna i drzwi tarasowe. Najlepszym sposobem na poszerzenie przestrzeni mieszkalnej o taras lub ogród zimowy jest zastosowanie drzwi podnośno-przesuwnych o eleganckich, wąskich ramach.

Poczucie wolności i przestrzeni to efekt, do którego obecnie dąży się w architekturze domów i mieszkań. Jasne przestrzenie, nieograniczone jakimikolwiek podziałami, mają wpływ nie tylko na dobre samopoczucie mieszkańców, lecz również oferują dużo więcej możliwości indywidualnej aranżacji wnętrza. Drzwi z serii Schüco EasySlide pozwalają na nowo zaaranżować przestrzeń mieszkalną, dając wizualny efekt płynnego przejścia pomiędzy wnętrzem salonu a tarasem, ogrodem lub balkonem. Skrzydła o dużych przeszkleniach odsuwają się płynnie na bok, tworząc wielkowymiarową bramę do ogrodu. Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom szerokie otwarcie domu na świeże powietrze i naturę to kwestia kilku prostych ruchów.


Drzwi Schüco EasySlide umożliwiają tworzenie dowolnych konfiguracji skrzydeł stałych i ruchomych
Fot. Schüco

Otwórz się na przestrzeń

Zwiększona powierzchnia przeszkleń pozwala wpuścić więcej naturalnego światła do pomieszczeń, dzięki czemu stają się optycznie większe i bardziej komfortowe. Seria EasySlide, znana także pod nazwą Corona CT 70 HS, pozwala na planowanie dowolnego typu otwarć. Bez względu na to, czy chcemy stworzyć dwuskrzydłowe przejście na balkon, czy też szeroką bramę wiodącą do ogrodu, rozwiązanie daje wiele możliwości. Dostępne są warianty dwuczęściowe z jednym lub dwoma skrzydłami przesuwnymi, a także wielkoformatowe warianty trój- i czteroskrzydłowe, w których skrzydła przesuwne i stałe mogą być umieszczane w dowolnych konfiguracjach. Maksymalny widok i największe możliwości funkcjonalne daje wersja czteroczęściowa z czterema skrzydłami przesuwnymi. Drzwi można otwierać i zamykać od strony pomieszczenia lub z obu stron za pomocą estetycznej dźwigni. Najwyższy komfort użytkowania daje płaski próg, przystosowany zwłaszcza do potrzeb osób starszych i dzieci. Drzwi EasySlide oferują domownikom swobodę aranżacji, wpuszczają do wnętrz światło i widok, jednak chronią przed niepowołanymi gośćmi. Na indywidualne życzenie są wykonywane w wersji na klucz w klasie antywłamaniowej RC2.


Przekrój przez drzwi podnośno-przesuwne Schüco EasySlide
Fot. Schüco

W energooszczędnym klimacie

Dzięki dużej dawce światła dziennego wpadającego do pomieszczeń można skrócić czas działania sztucznego oświetlenia. Drzwi EasySlide gwarantują jeszcze więcej oszczędności, ze względu na odpowiadający standardowi energooszczędnemu współczynnik przenikania ciepła Uw≤1,3 W/m2K. Kombinacja wielokomorowych profili z PVC-U klasy A, termoizolowanej ramy i ciepłych szyb pozwoliła na stworzenie efektywnej bariery zarówno przed gorącym powietrzem, jak i chłodem. Dzięki temu można zaoszczędzić na rachunkach za chłodzenie i ogrzewanie budynku. W termoizolowanej ramie zastosowano specjalną przekładkę termiczną z dodatkowymi izolatorami, która stanowi barierę dla ciepła. Przemyślane w każdym szczególe drzwi EasySlide pozwalają ponadto uniknąć „zimnego obszaru" w strefie przypodłogowej. Wielokomorowy płaski próg aluminiowy z przekładką termiczną i spienionym izolatorem w skuteczny sposób zapobiega wychładzaniu podłogi w salonie czy sypialni, pozwalając cieszyć się pełnym komfortem mieszkania. Uszczelnienia prowadzone w trzech płaszczyznach zapewniają pewną ochronę przed hałasem, wiatrem i deszczem nawet podczas intensywnych letnich burz. Wszędzie tam, gdzie liczą się maksymalne oszczędności energii, można zastosować również drzwi Schüco ThermoSlide o rekordowo niskim współczynniku przenikania ciepła. Charakteryzuje je ta sama subtelna estetyka, uzyskana dzięki wąskim ramom, jednak znacznie lepsza termoizolacyjność na poziomie pasywnym Uw≤ 0,8 W/m2K.

Zdjęcie główne:
Drzwi Schüco EasySlide pozwalają połączyć wnętrze z ogrodem jednym ruchem ręki
Fot. Schüco
Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco