PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-21
Tam gdzie architektura spotyka się z naturą …
Dzięki dobraniu odpowiedniej wielkości przeszkleń: okien i drzwi, uzyskać możemy większe lub mniejsze otwarcie domu na świat.

Inoutic / Deceuninck Sp. z o.o.
Jasin, ul. Poznańska 34
62-020 Swarzędz

tel. 61 818 70 00
fax 61 818 70 01
inoutic.polska@inoutic.com
www.inoutic.pl

» więcej o firmie

Czymże byłaby współczesna myśl architektoniczna bez Franka Lloyda Wrighta, jednego z najważniejszych architektów modernistycznych XX wieku? Wystarczy wspomnieć jego teorie „otwartego planu" i „architektury organicznej", czerpiące inspiracje z natury i sztuki japońskiej. Koncepcja „architektury otwartej", stworzona przez Wrighta - wkomponowanej w otaczające środowisko i zespolonej z naturą, płynnie łączącej to, co wewnątrz budynku z bogactwem otoczenia - przeżywa dziś swoisty renesans. W zabieganym XXI-wiecznym świecie coraz więcej inwestorów pragnie bowiem powrotu do natury. Co za tym idzie, architekci coraz częściej uwzględniają w projektach budynków „pierwotną" potrzebę ich mieszkańców, by znów poczuć się częścią otaczającej przyrody.

Otwarcie na świat

Dziś - gdy priorytetem staje się projektowanie domów, pozostających w harmonii z otoczeniem i przyjaznych dla użytkownika - swego rodzaju płaszczyzną porozumienia architektury z naturą stają się duże przeszklenia, które nie dzielą wizualnie przestrzeni. Dzięki dobraniu odpowiedniej wielkości przeszkleń: okien i drzwi, uzyskać możemy większe lub mniejsze otwarcie domu na świat. Pytanie brzmi jednak: jak osiągnąć spójny, harmonijny efekt „architektury otwartej", zapewniając jednocześnie mieszkańcom doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi? Warto stosować rozwiązania systemowe. Takie jak kompleksowa oferta Inoutic - polecana przez profesjonalistów i ceniona przez użytkowników na całym świecie. Tworzą ją rozbudowane systemy profili okiennych i drzwiowych z PVC, umożliwiające konstruowanie wszelkiego rodzaju okien i drzwi (szczególnie tarasowych), uzupełnione o systemy żaluzji zewnętrznych.


Przemyślane rozwiązania

Drzwi tarasowe i balkonowe doskonale powiększają przestrzeń pomieszczeń i dostarczają im dużo naturalnego światła. By były nie tylko eleganckim, ale także efektywnym energetycznie połączeniem wnętrza z otoczeniem domu warto zainteresować się ich parametrami izolacyjności. - Duże przeszklone elementy fasad „wpuszczają" światło do każdego obiektu, dlatego coraz więcej Klientów pyta o systemy podnośno-przesuwne Prestige HST. Mają zarazem coraz większą świadomość swoich potrzeb i coraz większe wymagania dotyczące komfortu cieplnego i akustycznego oraz bezpieczeństwa - mówi Krzysztof Kalita Inoutic - Argumentem przekonującym ich do wyboru konkretnego rozwiązania jest nie tylko możliwość tworzenia imponujących przeszkleń czy wybór dogodnego sposobu otwierania, ale także twarde dane określające parametry termoizolacyjności i szczelności konstrukcji. Dlatego w systemie drzwi tarasowych i balkonowych Prestige HST doskonałe parametry izolacyjności termicznej (wartość Uf=1,3 W/m²K) i akustycznej uzyskane są dzięki wielokomorowej budowie profili i możliwości zastosowania szkleń o grubości od 24 do 42 mm. Oszczędności energii cieplnej sprzyja także 76-milimetrowa głębokość zabudowy skrzydła. Wysoka odporność na wiatr oraz doskonała szczelność to gwarancja, iż sprawdzą się także w ekstremalnych warunkach atmosferycznych.


Eleganckie i funkcjonalne

Systemy drzwi tarasowych i balkonowych Prestige HST dostępne są w różnych wersjach: podnośno-przesuwnych, uchylno-przesuwnych i harmonijkowych. Drzwi podnośno-przesuwne - których skrzydła podczas obrotu klamki unoszą się nad ościeżnicę i dopiero wtedy możliwe jest ich przesunięcie - cieszą się szczególnym uznaniem wśród Klientów stawiających wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa antywłamaniowego. Dzięki specjalnej budowie profili - pozwalającej na niemal całkowite wpuszczenie ościeżnicy w posadzkę - i chroniącym próg aluminiowym nakładkom, przejazd przez drzwi nie sprawi problemu osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Dodatkową wygodę stanowi dla nich możliwość wyposażenia konstrukcji w napęd elektryczny sterowany pilotem. Systemy uchylno-przesuwne i harmonijkowe pozwalają natomiast na otwarcie niemal całej przeszklonej powierzchni. W jednej ościeżnicy można umieścić do 7 skrzydeł składających się harmonijkowo na jedną lub drugą stronę. System Prestige HST cieszy się dużą popularnością nie tylko dzięki funkcjonalności i komfortowi użytkowania. Nie mniej istotną rolę - co często podkreślają Klienci Inoutic - odgrywa jego nowoczesny design i bogata paleta oklein. 40 kolorów, w tym również imitujących powłokę aluminiową, daje nieograniczone możliwości aranżacji, dostosowane do stylu każdego budynku.

Przywitać i ochronić ...

Marcos Novak - profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego, pionier architektury wirtualnej - kilkanaście lat temu pisał, iż „płynna architektura" jest architekturą ... zmieniającą się z jednej formy w drugą, która otwiera się, żeby mnie przywitać i zamyka się, by mnie ochronić..."*. Dziś - dzięki kreatywnemu myśleniu i nowoczesnym technologiom - stwierdzenie to jest prawdziwsze niż kiedykolwiek wcześniej.

* Marcos Novak, „Liquid Architectures of Cyberspace"

źródło: Inoutic / Deceuninck