PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-08-18
Nowość! Kontrolowane otwarcie drzwi – magnetyczny stoper Schüco EasyStop
Nowy w ofercie Schüco stoper drzwiowy Schüco EasyStop jest dedykowany w szczególności często uczęszczanym budynkom użyteczności publicznej.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Niezwykle trwały, starannie przemyślany mechanizm gwarantuje nie tylko ochronę skrzydeł drzwiowych, lecz także zdrowia ludzkiego w sytuacjach awaryjnych.

Zastosowanie stopera Schüco EasyStop sprawia, że w momencie otwierania drzwi nie dochodzi do kontaktu powierzchni skrzydła lub klamki ze ścianą. Nie tylko chroni on stolarkę i ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz również gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników budynku, eliminując możliwość przygniecenia człowieka pomiędzy klamką a ścianą w razie wybuchu paniki. Mechanizm nie posiada funkcji blokady, dzięki czemu jest kompatybilny z samozamykaczami drzwi. Stoper uzyskał dopuszczenie do zastosowania na drogach ewakuacyjnych i w wyjściach awaryjnych. Trwała konstrukcja Schüco EasyStop sprawia, że znajduje on doskonałe zastosowanie w budynkach mieszczących instytucje publiczne lub placówki ochrony zdrowia.

Mały-wielki mechanizm

Niewielki mechanizm Schüco EasyStop zatrzymuje otwierające się skrzydło drzwiowe w określonym położeniu. Prosta zasada działania opiera się na mechanizmie magnetycznym. W momencie, gdy dźwignia magnetyczna wejdzie w kontakt z metalową płytką podłogową, zostaje zaciągnięta i zatrzymana przy końcu zagłębienia. Dzięki temu nie dochodzi do kontaktu drzwi ze ścianą. Stoper składa się z dwóch części: magnetyczno-sprężynowej dźwigni ukrytej pod solidnym kołpakiem ochronnym oraz z wpuszczanej w posadzkę metalowej płytki podłogowej. Wykonany z wysokiej jakości materiałów kołpak chroni mechanizm przed uszkodzeniem, a ponadto nadaje stoperowi elegancki design, dzięki atrakcyjnemu kształtowi i trzem wersjom kolorystycznym. Można go łatwo zamontować i zdemontować bez użycia narzędzi. Płytka podłogowa nie wystaje ponad powierzchnię posadzki, co eliminuje ryzyko potknięcia się. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej utrzymać czystość podłogi i samego stopera. Stoper Schüco EasyStop można zamontować w każdej chwili - również po montażu drzwi.

Zdjęcie główne:
Magnetyczny stoper Schüco EasyStop
Fot. Schüco
Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco