PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-02-19
Poszerzona panorama możliwości – przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI
Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD cechuje bardzo transparentna estetyka ...

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Znany ze swojego imponującego, panoramicznego designu system przesuwny Schüco ASS 77 PD daje jeszcze szersze możliwości kształtowania indywidualnej estetyki i funkcjonalności. Innowacyjne rozwiązania sensoryczne zapewniają maksimum bezpieczeństwa, a naroże 90° gwarantuje jeszcze szerszy, niczym niezakłócony widok.

Cechami wyróżniającymi współczesnej architektury są światło i przestrzeń, dlatego tak modne są obecnie wielkowymiarowe przeszklenia dostarczające maksimum widoku na zewnątrz. Uhonorowane nagrodami iF design award GOLD 2012 i red dot design award best of the best 2012, a także wyróżnieniem design dla konesera 2014, przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD teraz jeszcze lepiej wpisują się w ideę ambitnej architektury. Udoskonalone rozwiązanie oferuje zupełnie nowe możliwości konstruowania efektownych, przeszklonych ścian z inteligentną, maksymalnie komfortową i bezpieczną obsługą elementów przesuwnych.


Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI z rozwiązaniem narożnym
Fot. Schüco

Jeszcze szerszy widok

Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD cechuje bardzo transparentna estetyka, uzyskana dzięki filigranowym profilom aluminiowym, w które można wstawiać wielkoformatowe pakiety szyb zespolonych o grubości nawet 60 mm. Zewnętrzna rama oraz próg są zlicowane z konstrukcją budynku, a szerokość styku profili pionowych została zminimalizowana nawet do 37 mm. W efekcie powstaje wielkoformatowa, transparentna konstrukcja o harmonijnym wyglądzie. Skrzydła mogą osiągać ciężar do 500 kg oraz szerokość do 3200 mm i wysokość do 3500 mm, tworząc „szklaną ścianę" sięgającą od podłogi do sufitu. Teraz ciepłą konstrukcję systemu w wariancie Schüco ASS 77 PD.HI o wysokiej izolacyjności cieplnej na poziomie Uw=1,0 W/m2K można przedłużyć również na naroże budynku, nie stosując przy tym słupka! Skrzydła są zsuwane do rogu, a po ich rozsunięciu można cieszyć się bardzo szerokim, niczym nieograniczonym widokiem na otoczenie. Mechanizm napędowy został całkowicie ukryty wewnątrz profilu. Szeroki wybór typów otwierania zapewniają dwu- oraz trzytorowe prowadnice, która umożliwiają realizację ścian składających się nawet z sześciu przeszklonych pół z czterema przesuwnymi skrzydłami. Oznacza to jeszcze więcej możliwości tworzenia różnych kombinacji przejść, w zależności od układu pomieszczenia czy indywidualnych przyzwyczajeń.

Komfort inteligentnie

Wyjątkową cechą systemu przesuwnego Schüco ASS 77 PD jest możliwość otwierania i zamykania nawet bardzo ciężkich skrzydeł za jednym dotknięciem przycisku na wewnętrznym panelu sterowania lub za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Innowacyjne rozwiązanie oferuje także opcję obsługi systemu pilotem i montażu czytnika linii papilarnych, który umożliwia otwieranie drzwi bez potrzeby użycia klucza. Przeszklenia przesuwne są realizowane w klasie antywłamaniowej RC2, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane jako element ochrony domu. Maksimum bezpieczeństwa użytkowania daje nowoczesna technika sensoryczna, która uniemożliwia zamknięcie drzwi w sytuacji, gdy w świetle przejścia pojawi się przeszkoda. W przypadku przeszkleń bez otwieranych naroży do wyboru jest również wersja z obsługą manualną skrzydeł o ciężarze do 300 kg.  


Zdjęcie główne:
Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD gwarantują maksymalny komfort obsługi
Fot. SchücoSchüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco