PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-03-18
Drzwi w modnym wydaniu
Dzięki trójwarstwowej budowie powłok AutomotiveFinish możliwe było naniesienie wyczuwalnych w dotyku tekstur, które tworzą ciekawy efekt 3D, rozpraszając światło.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Nowoczesne aranżacje pomieszczeń wymagają precyzyjnego doboru wszystkich szczegółów. We współczesnej architekturze okna są często wielkopowierzchniowym elementem, który zwraca na siebie uwagę, dlatego warto nadać im odpowiednią oprawę kolorystyczną.

Okna w nowoczesnym budownictwie często zajmują dużą część elewacji. Niekiedy sięgają nawet od podłogi do sufitu, pełniąc zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Obecne trendy w architekturze wnętrz nakazują estetyczne dopasowanie wszystkich elementów wnętrza i ich personalizację zgodnie z wymaganiami użytkowników. Technologie produkcji okien pozwalają na dobranie zarówno kształtu, jak i koloru ramy okiennej. Niezwykle ciekawe możliwości kształtowania wyglądu okna dają unikatowe powłoki Schüco AutomotiveFinish wyróżniające się metaliczną estetyką uzyskaną dzięki połyskującym drobinom. Gama 11 odcieni została opracowana w oparciu o nowe trendy w architekturze, a także starannie dopasowana pod względem fotometrycznym. Każdy odcień otrzymał indywidualny stopień połysku, który podkreśla lub tłumi intensywność barwy.


Ramy okienne i drzwiowe: np. od wewnątrz w odcieniu brązu SAF-RAL 350 oraz na
zewnątrz w modnej kolorystyce okien aluminiowych SAF-RAL 9006
Fot. Schüco

W stylu minimalistycznym i z akcentem glamour

W nowoczesnych nurtach aranżacji wnętrz dominuje styl minimalistyczny, cechujący się zastosowaniem surowych materiałów i szklanych powierzchni. W bogatej palecie kolorów Schüco AutomotiveFinish do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych można odnaleźć trzy chłodne odcienie metalicznych szarości o wyglądzie aluminium, które doskonale pasują do takich stylizacji. Ciemnoszarą powierzchnię SAF-DB 703 cechuje matowy, przytłumiony połysk, natomiast jaśniejsze wersje powłok - SAF-RAL 9007 i SAF-RAL 9006 elegancko odbijają światło. Ramy okienne w takich odcieniach będą doskonałym nawiązaniem do tak modnych dzisiaj minimalistycznych wnętrz i elewacji. Ciemny odcień ram dodatkowo akcentuje optycznie ich smukły wygląd, podkreślając rozmiar przeszklenia. Natomiast granatowy, metaliczny odcień SAF-RAL 630 to doskonała propozycja do wnętrz w stylu glamour. Ramy w tym kolorze będą kontrastować z jasnymi ścianami i podłogami, ożywiając stonowane aranżacje. Ciemny granat jest na tyle uniwersalny, że doskonale komponuje się także z odcieniem żółtym czy czerwonym. Zastosowanie wysokiej jakości pigmentów sprawiło, że kolory nie tracą swojego nasycenia pod wpływem zewnętrznych warunków atmosferycznych i promieniowania UV.


Przekrój okna Schüco AluInside w kolorze SAF-DB 703
Fot. Schüco

Wnętrze naturalnie piękne

Obecnie bardzo popularne są również wnętrza w stylu naturalnym, budowane w oparciu o surowe, jasne materiały w ciepłych odcieniach i dużą dawkę światła. Na zasadzie kontrastu zestawiane są kremowe tonacje, ecru oraz nasycone, ciepłe odcienie ziemi. Powierzchnie Schüco AutomotiveFinish obejmują również takie kolory jak na przykład ponadczasowy, lśniący brąz SAF-RAL 350, złoty SAF-RAL 140 czy ognista czerwień SAF-RAL 450. Gładkie powierzchnie ram okiennych są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i nie ulegają zarysowaniom, nawet przy częstym czyszczeniu. W zależności od indywidualnych wymagań można ponadto skomponować okno o kolorystyce różniącej się na zewnątrz i od środka. Odcienie Cream Line i Copper Effect zostały stworzone specjalnie z myślą o wnętrzach. Dzięki trójwarstwowej budowie powłok AutomotiveFinish możliwe było naniesienie wyczuwalnych w dotyku tekstur, które tworzą ciekawy efekt 3D, rozpraszając światło.

Zdjęcie główne:
Profil drzwi balkonowych Schüco ThermoSlide w kolorze SAF-RAL 140
Fot. Schüco
Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco