PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-05-29
Drzwi wejściowe bez klucza i tradycyjnego zamka
Aluminiowe drzwi zewnętrzne firmy Hörmann wyposażone w pięciopunktowy zamek, otwierane i zamykane drogą radiową - to niezwykły komfort, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Nowoczesność, wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność energii. To wszystko gwarantuje innowacyjna technologia zdalnego sterowania urządzeniami domowymi io-homecontrol®. Umożliwia ona - tylko przy pomocy jednego nadajnika - równoczesne sterowanie urządzeniami różnych producentów, na przykład oknami dachowymi, drzwiami czy systemem ogrzewania. Firma Hörmann ma teraz w swojej ofercie aluminiowe drzwi zewnętrzne TopPrestige i TopComfort wyposażone w pięciopunktowy zamek kompatybilny z systemem io-homecontrol®. To pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi bez używania klucza i w każdej chwili daje możliwość sprawdzenia, czy są one otwarte czy zamknięte.

Kompleksowe rozwiązanie

Jedno sterowanie do wszystkiego“ – tak można w skrócie przedstawić ideę zintegrowanego bezprzewodowego systemu zdalnego sterowania urządzeniami domowymi. Angielska nazwa io-homecontrol ® - pochodząca od słów „interoperation” oraz „home control” – oznacza wzajemne współdziałanie urządzeń domowych i pełną kontrolę nad nimi. Producenci współpracujący ze sobą w ramach inicjatywy io-homecontrol ® wyposażają swoje produkty w układy sterujące kompatybilne z tym systemem. Dzięki temu wystarczy tylko jeden nadajnik do zamknięcia drzwi wejściowych, otwarcia bramy garażowej, zamknięcia okien dachowych, uzbrojenia instalacji alarmowej itp. Dwukierunkowa technologia przekazu radiowego stwarza możliwość upewnienia się co do aktualnego stanu sterowanych urządzeń – informacja taka przesyłana jest do nadajnika. W ten sposób użytkownik może w każdej chwili sprawdzić, czy okna dachowe, brama garażowa lub drzwi wejściowe są zamknięte. Dodatkowy komfort, większe bezpieczeństwo i oszczędność energii zapewnia możliwość programowania schematów działania. Określone schematy można wywołać jednym poleceniem. Na przykład wtedy, gdy chcemy równocześnie zamknąć rolety i bramę wjazdową lub włączyć światło na podjeździe.

Bramy, drzwi, okna dachowe, systemy grzewcze, rolety, markizy, oświetlenie –
ujednolicona technologia io-homecontrol
® umożliwia współdziałanie produktów
techniki domowej różnych producentów i ich włączanie na przykład w zależności
od pory dnia. Takie rozwiązanie zwiększa komfort mieszkania, gwarantuje wysoki
poziom bezpieczeństwa i pozwala oszczędzić koszty zużycia energii.

Wygoda i niezawodność


Frma Hörmann oferuje teraz aluminiowe drzwi zewnętrzne TopComfort i TopPrestige w wersji io-homecontrol®. Drzwi takie można otwierać i zamykać drogą radiową za pomocą specjalnego pilota. Po domknięciu drzwi ryglują się automatycznie w pięciu punktach. Bezpieczne dwukierunkowe łącze radiowe w połączeniu z elektrozamkiem daje możliwość wygodnego, swobodnego sterowania najważniejszym wejściem do domu. Tak jak we wszystkich produktach kompatybilnych z io-homecontrol ®,, wbudowane czujniki umożliwiają kontrolę aktualnego stanu drzwi. Służy do tego odpowiedni przycisk na pilocie. Właściciel domu może na przykład ze swojej sypialni na piętrze sprawdzić, czy drzwi wejściowe są bezpiecznie zaryglowane, w każdej chwili może otrzymać informację zwrotną, czy polecenie wysłane drogą radiową rzeczywiście zostało wykonane.

Oferta produktów firmy Hörmann działających w systemie io-homecontrol®, oprócz zamków do drzwi zewnętrznych S5-Comfort, obejmuje również napęd do bram garażowych SupraMatic P io, napędy do skrzydłowych bram wjazdowych RotaMatic P io i RotaMatic PL io oraz napęd do przesuwnych bram wjazdowych LineaMatic P io. Z nadajników dostępny jest komfortowy HSH io z wyświetlaczem, który może obsługiwać do 200 urządzeń końcowych. Mieszczący się w kieszeni nadajnik HSM4 io pozwala na sterowanie maksymalnie dwoma urządzeniami.

Produkty kompatybilne z io-homecontrol®, oprócz firmy Hörmann oferują również: Assa Abloy (technika zamykania), Honeywell (systemy regulacji ogrzewania i systemy alarmowe), Niko (technika oświetleniowa) somfy (napędy do rolet i markiz) oraz Velux (okna do poddaszy).


Wygodne otwieranie: drzwi zewnętrzne kompatybilne z io-homecontrol® można
odryglować tym samym pilotem, który służy do obsługi bramy garażowej lub wjazdowej.
Drzwi blokują się automatycznie w 5 punktach zaraz po ich domknięciu.

Zdjęcie główne:
Bramę wjazdową, bramę garażową, a teraz także aluminiowe drzwi zewnętrzne można wygodnie obsługiwać tylko jednym pilotem. Technologia io-homecontrol
® nie wymaga prowadzenia przewodów do przesyłu sygnału.

 źródło: Hörmann