PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-10-23
Ruszyła druga edycja konkursu PORTA BY ME
Porta KMI Poland po raz kolejny organizuje konkurs dla młodych projektantów. W tym roku producent drzwi jako motyw przewodni ...

PORTA KMI POLAND Sp. z o.o.
ul. Szkolna 26
84-239 Bolszewo

tel. 58 677 81 00
fax 58 677 81 99
info@porta.com.pl
www.porta.com.pl

» więcej o firmie

Porta KMI Poland po raz kolejny organizuje konkurs dla młodych projektantów. W tym roku producent drzwi jako motyw przewodni PORTA BY ME, zaproponował hasło „Ona i On". Designerzy będą musieli zmierzyć się z wyzwaniem zaprojektowania drzwi dla indywidualnego odbiorcy przy uwzględnieniu odmienności i podobieństw w kontekście płci. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł.

Idea konkursu to odpowiedź na zmieniający się w zawrotnym tempie świat oraz pojawiające się nowe potrzeby ludzi. Temat konkursu nawiązuje do problematyki projektowania spersonalizowanego, nakierowanego na potrzeby i oczekiwania klienta końcowego.

- Zależało nam, aby być bliżej użytkownika naszych drzwi. Chcemy, aby to on miał bezpośredni wpływ na końcowy efekt produktu. Jesteśmy otwarci na zmianę myślenia o projektowaniu drzwi dla indywidualnego odbiorcy. Taki konkurs to również doskonała szansa dla projektantów, by zmierzyć się z projektem, który może zostać wdrożony do produkcji - mówi Artur Pęksyk, Szef Marketingu w Porta KMI Poland.


Zadanie konkursowe polega na spojrzeniu na projekt przedmiotu z perspektywy kobiety lub mężczyzny, albo ich wspólnej perspektywy. Porta poszukuje projektów drzwi, które wyznaczą nowy kierunek rozwoju. Pod uwagę będzie brany zarówno sposób interpretacji tematu konkursu jak i zaproponowany design.  

Oficjalna inauguracja konkursu miała miejsce podczas debaty pt. „W sieci powiązań - inspiracja - projektant - inwestor" w ramach Łódź Design Festival. Spotkanie poprowadziła redaktor naczelna magazynu "M jak mieszkanie" Agnieszka Gruszczyńska-Hyc.

Szczegółów dotyczących konkursu należy szukać na uruchomionym specjalnie profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/PortabyMe. W najbliższym tygodniu na dedykowanym serwisie www.portabyme.pl pojawią się również informacje dotyczące regulaminu Konkursu.

Oficjalne rozstrzygnięcie PORTA BY ME odbędzie się w ramach wydarzenia arenaDESIGN w Poznaniu 8 marca 2016 r.Porta KMI Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. jest liderem w branży stolarki otworowej w kategorii drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych. Spółka powstała w 1992 roku w Bolszewie k. Wejherowa. Porta KMI Poland to obecnie sześć zakładów produkcyjnych - pięć w Polsce i jeden w Rumunii: fabryka w Bolszewie produkująca skrzydła wewnątrzlokalowe, techniczne, wejściowe; dwie fabryki w Ełku - dedykowane produkcji skrzydeł ramiakowych i ościeżnic; dwie fabryki w Suwałkach - dedykowane produkcji skrzydeł i ościeżnic fornirowanych i drzwi zewnętrznych oraz fabryka Porta KMI Romania srl w rumuńskim Aradzie. Spółka zatrudnia 1600 pracowników i prowadzi sprzedaż produktów poprzez sieć ponad 100 Autoryzowanych Dealerów, posiadających salony ekspozycyjne oraz magazyny w dużych miastach Polski, współpracujących z ponad 1500 Autoryzowanymi Punktami Sprzedaży w całym kraju. Miesięcznie produkty Porta wybierane są przez 20 000 Klientów w Polsce.

źródło: Porta