PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-11-16
Nowość! Komfort wielkiego formatu – Schüco SmartStop i SmartClose
Aluminiowe drzwi przesuwne Schüco oferują najwyższy komfort i bezpieczeństwo obsługi, dzięki nowym mechanizmom precyzyjnego ...

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Wielkowymiarowe drzwi przesuwne zapewniają szeroki widok na otoczenie, dobre doświetlenie wnętrz, a przede wszystkim nadają architekturze budynku nowoczesny charakter. Aluminiowe drzwi przesuwne Schüco oferują dodatkowo najwyższy komfort i bezpieczeństwo obsługi, dzięki nowym mechanizmom precyzyjnego zatrzymywania i domykania skrzydła.

Przeszklone skrzydła przesuwne, które można łatwo zsuwać na boki, to bardzo praktyczne rozwiązanie, a jednocześnie wyznacznik obowiązujących trendów w architekturze. Modne są w szczególności bardzo wysokie, wielkoformatowe przeszklenia w wąskich ramach, które sprawiają wrażenie szklanych ścian. Dzięki ergonomicznym dźwigniom i starannie opracowanym systemom jezdnym przesuwanie dużych skrzydeł odbywa się płynnie. Teraz firma Schüco opracowała dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa w aluminiowych drzwiach przesuwnych i podnoszono-przesuwnych, które znacznie zwiększają komfort ich obsługi - Schüco SmartStop i SmartClose. Drzwi zaopatrzone w innowacyjne mechanizmy łagodnie hamują przed przeszkodą i bezgłośnie wsuwają się w ościeżnicę. Rozwiązania są dostępne między innymi w drzwiach z serii Schüco ASS 70.HI.


Mechanizm Schüco SmartStop
Fot. Schüco

Przesuw kontrolowany

Duże aluminiowe skrzydła drzwiowe mogą ważyć nawet do 300-400 kg, dlatego tak ważne jest zastosowanie mechanizmów ułatwiających ich bezpieczne przesuwanie. Możliwość precyzyjnej obsługi ciężkich drzwi ma duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy korzystają z nich dzieci i osoby starsze. Dwa nowo wprowadzone mechanizmy Schüco SmartStop i SmartClose to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Oparta na innowacyjnym systemie amortyzatorów funkcja SmartStop gwarantuje efektywne wyhamowanie skrzydła w bezpiecznej odległości od ościeżnicy. Nawet w przypadku gwałtownego domykania zapobiega uderzeniu w ościeżnicę i przytrzaśnięciu np. ręki. Natomiast mechanizm SmartClose pełni funkcję bezpiecznego i cichego zamykania. Skrzydło delikatnie dosuwa się do ościeżnicy i wsuwa się w nią, zaś zaryglowanie odbywa się ręcznie. W zależności od indywidualnych wymagań w drzwiach można zamontować jeden lub obydwa mechanizmy naraz.


Mechanizm Schüco SmartClose
Fot. Schüco

W funkcjonalności piękno

Aluminiowe drzwi przesuwne można wyposażyć w funkcje SmartStop lub SmartClose w dowolnym momencie - zarówno na etapie zamówienia, jak i użytkowania. Kompaktowe mechanizmy o wymiarach 21,5 x 27,5 mm są dyskretnie montowane w rowku okuciowym. Dzięki temu są niewidoczne na zewnątrz i nie zaburzają harmonijnej estetyki stolarki. Skuteczne rozwiązania tłumienia zapewniają przy tym bezgłośną pracę systemów. Ze względu na niewielką wagę do 0,41 kg dodatkowe mechanizmy nie zwiększają w znaczący sposób ciężaru drzwi. Dzięki łatwemu dostępowi można je łatwo regulować i serwisować w trakcie użytkowania, bez potrzeby demontowania całego skrzydła.

Zdjęcie główne:
Mechanizmy Schüco SmartStop i SmartClose są montowane w profilu w niewidoczny sposób
Fot. SchücoSchüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco