PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-11-24
Drzwi do zadań specjalnych
Jakie skrzydła wybrać do garderoby, spiżarni, pomieszczenia gospodarczego, aby nie stracić ich prywatnego charakteru, a jednocześnie ciekawie je oddzielić?

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

tel. 34 351 05 40
fax 34 353 56 02
biuro@invado.pl
www.invado.pl

» więcej o firmie

Garderoba, spiżarnia czy pomieszczenie gospodarcze to przestrzenie do zadań specjalnych, które pełnią niezwykle ważną rolę w każdym domu. Subtelnie chowają za drzwiami domową codzienność mieszkańców. Jakie więc skrzydła wybrać do tego rodzaju pomieszczeń, aby nie stracić ich prywatnego charakteru, a jednocześnie ciekawie je oddzielić?

Garderobiane dylematy

Garderoba to pomieszczenie, które w przestrzeni domowej należy do jednego z najbardziej prywatnych, wręcz intymnych. Bo to przecież w niej trzymamy swoje ubrania, bieliznę, dodatki - słowem rzeczy bardzo osobiste i używane na co dzień. Wybierając drzwi garderobiane, dobrze jest rozważyć kilka aspektów. Przede wszystkim zadbajmy o funkcjonalność. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy pokusić się o wybór drzwi tradycyjnie otwieranych, prawych lub lewych. Zdarzyć się jednak może, że garderoba jest nieduża, wydzielona z sypialni i nie ma możliwości zamontowania kolejnych drzwi. W takim przypadku pomocne okażą się drzwi przesuwne. - Są one ciekawą alternatywną dla tradycyjnie rozwieralnych skrzydeł. Pozwalają zaoszczędzić miejsce, a dzięki dobrze zaprojektowanemu systemowi montażu nie obniżają estetyki wnętrza, wręcz przeciwnie: stanowią ciekawy element aranżacji - wyjaśnia Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado. Do dyspozycji mamy dwa systemy montażu - naścienny (czyli przesuwany po ścianie) lub chowany w ścianę. W tym drugim przypadku drzwi po prostu „znikną" w ścianie, a my będziemy wygodnie korzystać z garderoby.

Drzwi do spiżarni

Spiżarnia to wyjątkowe miejsce w przestrzeni domowej - miejsce, w których przechowujemy produkty żywnościowe i do którego wchodzimy bardzo często. Zanim zaczniemy szukać odpowiednich skrzydeł, zastanówmy się nad lokalizacją. Gdy spiżarnia mieści się w obrębie piwnicy, warto pomyśleć o drzwiach technicznych, np. Invado Egida, mających podwyższone parametry wytrzymałościowe. Jeśli natomiast spiżarnia jest ulokowana w pobliżu kuchni, czyli w części dziennej domu, rozważmy zakup drzwi nawiązujących do modeli na danym piętrze. Gdy w pomieszczeniach zamontowaliśmy drzwi np. z kolekcji Invado Martina, warto wybrać do spiżarni również skrzydła Martina, ale pełne. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że pozwalają one skutecznie ukryć użytkowy charakter spiżarni. Po drugie, duża częstotliwość otwierania i zamykania sprzyja zabrudzeniu drzwi, a ich pełna tafla pozwoli na szybkie i wygodne czyszczenie. Jeszcze innym dobrym drzwiowym rozwiązaniem będą skrzydła łamane. - Dzięki temu, że łamią się w pół nie trzeba rezerwować na nie tyle miejsca, co na tradycyjnie rozwieralne skrzydła. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie do niewielkich i trudnych aranżacyjnie przestrzeni - mówi Adam Hucz z Invado.

Droga do schowka

Pomieszczenie gospodarcze jest niewątpliwie wyjątkowym miejscem na domowej mapie. Przechowanie są w nim wszelkie drobiazgi domowe i rzeczy, które warto ukryć przez wzrokiem gości - akcesoria do sprzątania, środki chemiczne, deska do prasowania czy suszarka na bieliznę, która nie zmieściła się w łazience oraz przedmioty domowego użytku, na które zabrakło przestrzeni w innych pomieszczeniach. I tu również w zależności od rodzaju umiejscowienia możemy wybrać albo drzwi przesuwne Invado, albo drzwi tradycyjne, np. Invade Domino. Pamiętajmy jednak, aby zarówno w jednym jak i drugim przypadku zachować spójność aranżacyjną.

źródło: Invado