PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-12-07
Nowość! Technologia smartfonu w drzwiach – Schüco DCS Touch Display
Nowy panel drzwiowy Schüco DCS Touch Display wprowadza zupełnie nowy standard zarządzania bezpieczeństwem budynku.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Nowy panel drzwiowy Schüco DCS Touch Display wprowadza zupełnie nowy standard zarządzania bezpieczeństwem budynku. Niewielki moduł z ekranem dotykowym łączy w sobie funkcje domofonu i kontroli dostępu, a przy tym jest obsługiwany tak samo intuicyjnie, jak smartfon.

Technologia Schüco DCS Touch Display to zupełnie nowa generacja uznanego i wielokrotnie nagradzanego modułowego panelu Schüco DCS. Innowacyjne rozwiązanie zostało udoskonalone o dotykowy ekran, który umożliwia intuicyjną obsługę oraz otwarty port IP pozwalający na proste podłączenie panelu do istniejącej w budynku sieci. Wykorzystanie protokołu SIP otwiera możliwości zdalnej komunikacji domofonowej przez urządzenia peryferyjne, takie jak smartfon czy tablet. Wszystko to sprawia, że Schüco DCS Touch Display stanowi inteligentną technologię bezpieczeństwa przyszłości.


Dzięki nowemu wyświetlaczowi panel posiada minimalistyczny wygląd,
a przełączanie pomiędzy poszczególnymi ekranami odbywa się dotykowo
Fot. Schüco

Wiele funkcji - jeden dotyk

Nowy ekran dotykowy integruje w sobie funkcje wyświetlania numeru domu, ilustrowanej zdjęciami przewijanej listy lokatorów, klawiatury do wprowadzania kodów dostępu oraz dzwonka. Kompletne rozwiązanie obejmuje ponadto kamerę i wideodomofon sprzężony z zamkiem elektromagnetycznym. Aktywacja systemu następuje w momencie wykrycia przez kamerę ruchu w polu widzenia i naciśnięcia przycisku dzwonka na wyświetlaczu. Szeroki kąt widzenia kamery wynoszący 120° w poziomie i 60° w pionie zapewnia doskonały widok na strefę wejścia. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie zwłaszcza w domach jedno- i wielorodzinnych, gdyż nie ma potrzeby otwierania drzwi, by sprawdzić, kto stoi przed budynkiem. Za pośrednictwem wideodomofonu użytkownik może wpuścić przybywającego lub nawiązać kontakt głosowy, co jest sygnalizowane na panelu drzwiowym ikoną drzwi lub ust. System oferuje również bardzo wygodne funkcje dostępu od zewnątrz. Standardowo ekran dotykowy może wyświetlać na przykład numer domu lub listę lokatorów, natomiast po przeciągnięciu palcem można przejść do klawiatury numerycznej, która umożliwia wprowadzanie indywidualnych kodów dostępu. Rozwiązanie posiada również opcję nadawania czasowych haseł, aktywnych tylko w wybrane dni tygodnia. Takiego dostępu można udzielić na przykład służbom technicznym.


Widok klawiatury numerycznej
Fot. Schüco

Bezpieczeństwo inteligentnie

Podłączając panel drzwiowy Schüco DCS Touch Display do lokalnej sieci IP i Internetu, można uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji i zastosowań systemu. Rozmowy głosowe i video są przesyłane w protokole SIP, dlatego mogą być odbierane przez urządzenia zgodne z tym standardem, takie jak smartfon czy tablet - zarówno za pośrednictwem wewnętrznej sieci, jak i spoza domu przez Internet. Dzięki temu domownicy wiedzą, kto i kiedy chce ich odwiedzić, a także mogą z nim porozmawiać, nawet jeśli znajdują się na wakacjach. Innowacyjna technologia Schüco DCS Touch Display wyznacza nowe standardy również w dziedzinie zabezpieczeń. Komunikacja między wyświetlaczem a sterownikiem drzwi odbywa się w trybie zaszyfrowanym, zaś rozwiązanie zostało wyposażone w mechaniczną i akustyczną ochronę przed kradzieżą wyświetlacza. W przypadku ewentualnego demontażu panelu przez złodzieja połączenie z wewnętrzną siecią jest automatycznie zrywane i nie ma możliwości dostępu do opcji systemu. 

Zdjęcie główne:
Widok przewijanej listy adresowej
Fot. Schüco
Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco