PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-01-19
Harmonijny dialog technologii z naturą
Mieszkańcy budynku w pełni korzystają z uroków malowniczej lokalizacji, dzięki panoramicznym drzwiom przesuwnym Schüco ASS 77 PD.HI.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Projekt rozbudowy zabytkowego domu położonego wśród tarasowych winnic we Włoszech pokazuje, że nowoczesne technologie mogą harmonijnie współgrać z tradycyjną architekturą i naturalnym otoczeniem. Mieszkańcy budynku w pełni korzystają z uroków malowniczej lokalizacji, dzięki panoramicznym drzwiom przesuwnym Schüco ASS 77 PD.HI.

Zadanie postawione przed włoskim architektem Rocco Borominim polegało na rozbudowie tradycyjnego domu w taki sposób, by stara i nowa część harmonizowały pod względem estetyki. Dwa budynki kompletnie różnią się od siebie stylem architektonicznym, lecz równocześnie korespondują ze sobą pod względem kubatury, sposobu osadzenia na zboczu wzgórza i użytych materiałów elewacyjnych. Typowy dla regionu naturalny biały kamień wiąże obydwa obiekty w jedną całość kompozycyjną. Zastosowane na dwóch kondygnacjach nowej części duże termoizolowane drzwi przesuwne ASS 77 PD.HI o wąskich ramach posiadają neutralną estetykę, która współgra z białym kamieniem. Całość wtapia się harmonijnie w naturalny pejzaż.


Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych Schüco ASS 77 PD
zapewniono panoramiczne otwarcie wnętrza na otoczenie
Fot. Schüco

Kondygnacje na naturalnych tarasach

Architekt wbudował trzy kondygnacje budynku w tarasowe zbocze w taki sposób, że wydają się naturalną częścią ukształtowania terenu. Na najniższym poziomie domu umieszczono przestrzenie garażowe oraz pomieszczenia gospodarcze. Bramy z naturalnego drewna, kamienna elewacja i wyrastająca z zadaszenia zieleń tworzą całość wiernie imitującą naturalne elementy otoczenia. Na pierwszym piętrze znajduje się strefa dzienna z kuchnią, jadalnią i przestronnym salonem, który wychodzi na ogród. Trzecia, cofnięta do tyłu kondygnacja, mieści pokój dzienny z osobnym wejściem, garderobę oraz sypialnie. Z tego poziomu można przejść do części z basenem zewnętrznym. Dynamiczny dialog wnętrza z zewnętrznym otoczeniem zapewniają panoramiczne przeszklenia zrealizowane w systemie Schüco ASS 77 PD.HI.

Panoramiczne widoki na obu poziomach

Transparencja, światło i szerokie widoki pełnią ważną rolę w projekcie budynku. Efekt maksymalnego doświetlenia pozwoliły uzyskać zamontowane na obydwu piętrach przeszklenia przesuwne o imponujących wymiarach. Szerokość drzwi na pierwszym piętrze wynosi aż 8,77 m, a wysokość - 2,68 m, natomiast na drugim piętrze - 7,09 m x 2,76 m. W czasie pogodnych dni mieszkańcy mogą rozsunąć skrzydła, tworząc przejście szerokie na 4 metry. W pozycji zamkniętej stolarka nie stwarza właściwie żadnych widocznych barier pomiędzy wnętrzem a otoczeniem, ze względu na bardzo małą szerokość profili, która wynosi w najszerszym miejscu zaledwie 34 mm. Przesuwne elementy mogą być obsługiwane mechatronicznie za pomocą bezgłośnie działającego mechanizmu, uruchamianego przyciskiem. Skrzydłami można w razie potrzeby sterować również za pośrednictwem urządzeń mobilnych, np. iPhone lub iPad. Przeszklenia zostały ponadto wyposażone w system alarmowy i podłączone do automatyki budynku.


W projekcie zadbano o idealne dopasowanie układu
kondygnacji do otoczenia i rzeźby terenu
Fot. Schüco

Funkcjonalność i estetyka drzwi przesuwnych Schüco ASS 77 PD zostały nagrodzone prestiżowymi wyróżnieniami iF design award 2012 GOLD oraz Red Dot Design Award best of the best 2012. Oprócz wersji sterowanych zdalnie, dostępne są teraz również wykonania z możliwością ręcznej obsługi. W zależności od wymagań cieplnych można wybierać spośród modeli o trzech standardach termoizolacyjności, do Uf = 0,84 W/m²K włącznie z zapewnieniem ochrony przed włamaniem do klasy RC2.

Zdjęcie główne:
Panoramiczne drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI – widok parteru
Fot. Schüco
Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco