PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-02-09
Automatyka budynku marki Schüco na targach Light+Building 2016
W dniach 13-18 marca na targach Light+Buliding we Frankfurcie nad Menem firma Schüco International KG przedstawi innowacyjne rozwiązania ...

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

W dniach 13-18 marca na targach Light+Buliding we Frankfurcie nad Menem firma Schüco International KG przedstawi innowacyjne rozwiązania w dziedzinie inteligentnych powłok budynków. Kompletne systemy oferują pełne spektrum funkcjonalności, dzięki którym budynek staje się bardziej bezpieczny, komfortowy i efektywny kosztowo.

Odwiedzający stoisko D06 w hali 11 podczas targów we Frankfurcie nad Menem będą mieli okazję zapoznać się z przyszłościowymi technologiami w dziedzinie automatyki budynku firmy Schüco International KG. Oferta obejmuje kompleksowe rozwiązania, od elementów sterujących pojedynczymi jednostkami okiennymi lub drzwiowymi, aż po pełne systemy, które są w pełni kompatybilne z systemami zarządzania budynkiem opartymi na sterownikach KNX, LON i Wago. Starannie przemyślane komponenty pozwalają przy tym na całkowitą integrację z elementami stolarki okiennej i drzwiowej, zapewniając eleganckie wzornictwo.


Napęd Schüco TipTronic Simply Smart pozwala na bezgłośnie
otwieranie elementów okiennych i drzwiowych
Fot. Schüco

Inteligentny budynek według Schüco

Szeroka gama rozwiązań marki Schüco znacząco ułatwia tworzenie inteligentnego systemu zarządzania różnymi funkcjami powłoki budynku. Platforma mechatronicznych okuć Schüco TipTronic SimplySmart jest wciąż rozbudowywana i w niedługim czasie stanie się kompatybilna z innymi inteligentnymi rozwiązaniami marki Schüco. Programowanie funkcji różnych elementów będzie się odbywać za pomocą jednego programu, którego działanie można w razie potrzeby rozszerzyć także na inne produkty. Pełny komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną zapewnią dodatkowe opcje, takie jak automatyczne zamykanie okien w przypadku opadów deszczu czy czasowe nocne chłodzenie. Rozwiązanie można zintegrować z systemem zarządzania budynku KNX poprzez łatwą w podłączeniu magistralę. Ukryte okucia mechatroniczne Schüco TipTronic Simply Smart mogą być także obsługiwane manualnie, przy użyciu klamki lub przycisku na ścianie, a także poprzez urządzenia mobilne jak smartfon czy tablet. Okna wyposażone w mechatroniczne okucia z tej serii mogą być ponadto stosowane jako element systemu grawitacyjnego odprowadzania ciepła i dymu (NSHEVS). Kolejną innowacją jest panel drzwiowy Schüco Door Control System (DCS), który oferuje elegancki, zlicowany ze skrzydłem design oraz intuicyjną, dotykową obsługę. Rozwiązanie łączy w sobie system kontroli dostępu, domofonu i listy adresowej. System można łatwo połączyć z systemem monitoringu i siecią informatyczną budynku. Uzupełnieniem oferty w obszarze inteligentnych budynków jest elektrochromatyczne szkło SageGlass® firmy Saint-Gobain, które zmienia stopień przejrzystości w zależności od indywidualnych potrzeb. Innowacyjna technologia to doskonała alternatywa dla tradycyjnej ochrony przeciwsłonecznej, w postaci żaluzji czy okiennic.


Szkło SageGlass® wraz z systemami fasadowymi, okiennymi i drzwiowymi Schüco
otwierają nowe horyzonty projektowania energooszczędnych budynków
Fot. Public Library, Cedar Rapids, Iowa USA© Fisheye Photography

Zdjęcie główne:
Panel drzwiowy Schüco DCS – widok listy adresowej
Fot. Schüco
Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco