PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-10-19
Schüco dba o zrównoważony rozwój
„Made in Germany” to motto przewodnie międzynarodowej konferencji, która odbyła się na początku października w warszawskim domu technika NOT.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie
Na zaproszenie Ambasady Niemiec w Warszawie oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej odpowiedziały firmy przodujące w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań, w tym firma Schüco, będąca światowym liderem w energooszczędnym budownictwie.

Ekologia to nieodwracalny kurs nowoczesnego budownictwa, zarówno mieszkaniowego jak i komercyjnego. Krajem najbardziej zaawansowanym pod względem wdrażania innowacyjnych rozwiązań, mających powstrzymać niekorzystne zmiany środowiska są Niemcy. Pozwoliły na to przede wszystkim wysokie nakłady na R&D oraz bardzo dobry poziom edukacji ekologicznej. Niebanalny wkład w rozwój przyjaznych środowisku technologii miały niemieckie firmy bazujące na najnowszych zdobyczach nauki oraz dysponujące doskonale wyposażonymi laboratoriami, takie jak chociażby koncern Schüco. Tematem szczególnego zainteresowania niemieckich kręgów badawczych jest wysoka emisyjność gazów cieplarnianych do atmosfery przez sektor mieszkaniowy i komercyjny. Statystyki pokazują, że w Unii Europejskiej budynki wykorzystują blisko 40% energii końcowej na cele takie jak ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody użytkowej czy zasilanie sprzętów AGD i RTV.


Goście ekspozycji Schüco podczas konferencji
„Nowoczesne technologie
ochrony środowiska Made in Germany”

Świat niemieckich technologii
Warszawską konferencję odwiedziły znane osobistości ze świata nauki i polityki, blisko związane z tematyką „zielonych technologii”. Na wystawie towarzyszącej konferencji odwiedzający mogli podziwiać silniki z napędem hybrydowym i elektrycznym, technologie solarne i geotermalne, a także wysoko energooszczędne systemy budowlane. Firma Schüco International Polska, znana z koncepcji Energy2, zaprezentowała realizację będącą jej urzeczywistnieniem. Powstające w Siestrzeni pod Warszawą centrum logistyczno – biurowe Schüco jest namacalnym przykładem zastosowania idei obiektu generującego energię i ograniczającego jej straty. Do jego budowy użyto między innymi wysoko energooszczędnych systemów fasad, okien, drzwi i systemowych osłon przeciwsłonecznych Schüco. Budynek będzie również pozyskiwać darmową energię elektryczną oraz cieplną, dzięki zastosowaniu zintegrowanych systemów solarnych: solarotermii i fotowoltaiki Schüco.

O technologiach, trendach i wyzwaniach związanych z oszczędnością energii w kontekście budownictwa opowiadał Dyrektor Generalny Schüco International Polska Michał Dudziak podczas wystąpienia i dyskusji panelowej „Obecna sytuacja i perspektywy rozwoju efektywności energetycznej, projekty i polsko-niemieckie propozycje współpracy”. W dyskusji uczestniczyli także przedstawiciele innych koncernów, takich jak Bayer, Bosch/Junkers czy BASF.


Duże zainteresowanie wzbudziło
nowe centrum logistyczno – biurowe
Schüco International Polska, powstające
w Siestrzeni pod Warszawą

W konferencji wziął udział wicepremier i minister gospodarki Dolnej Saksonii Philipp Rösler, który objął patronat nad wydarzeniem, a także przedstawiciele Ministerstwa Ochrony Środowiska, Instytutu Energetyki Odnawialnej, Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Niemieckiego Zrzeszenia Przemysłu (BDI) oraz innych instytucji z obu krajów, jak również firm zaangażowanych w kwestie polityki energetycznej, poszanowania energii czy ekorozwoju.


Uczestnicy konferencji podczas debaty

Zaproszenie firmy Schüco do udziału w tej prestiżowej debacie, dotyczącej globalnej przyszłości i zrównoważonego rozwoju jest kolejnym potwierdzeniem wielkiego uznania, jakim darzą ją inwestorzy, architekci i projektanci. Tym bardziej, iż strategią towarzyszącą koncernowi na drodze rozwoju od ponad pół wieku jest kształtowanie trendów przyszłości i przewidywanie nadchodzących wyzwań w dziedzinie budownictwa niskoenergochłonnego.Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: Schüco