PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-02-19
Norymberskie rozwiązania
Firma Roto po raz kolejny wybiera się na targi „Fensterbau Frontale" z zamiarem zgromadzenia nowych cennych impulsów biznesowych.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Firma Roto po raz kolejny wybiera się na targi „Fensterbau Frontale" z zamiarem zgromadzenia nowych cennych impulsów biznesowych. Są one szczególnie ważne w trudnej obecnie sytuacji rynkowej. W tym kontekście oczekiwania dostawcy branży budowlanej wobec najważniejszych międzynarodowych targów branżowych są jeszcze wyższe niż do tej pory. Kompleksowy dostawca usług związanych z technologią okien i drzwi zaprezentuje się na targach pod hasłem „Stabilność łączy". Motto ma stanowić „bezpieczny" sygnał skierowany zarówno do klientów, jak i partnerów rynkowych. Zainicjowana w roku 2014 i od tej pory konsekwentnie rozwijana koncepcja „architektury domów" także w dniach 16-19 marca 2016 roku ukształtuje liczącą ok. 1100 m2 powierzchnię targową w hali 1. W Norymberdze ekspert w dziedzinie okuć chce zaprezentować specjalistom z różnych krajów szeroki wachlarz tematów wraz z ich praktycznymi zastosowaniami.

W przypadku nowych produktów na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się dwa najważniejsze długofalowe trendy. Chodzi tutaj o parę kategorii, które w praktyce często są ze sobą związane: „zero barier/brak barier" oraz „komfort". W swoim programie producent wymienia kilka ich przykładów ze swojego kompletnego portfolio produktów.

Jeśli chodzi o asortyment „Sliding", firma Roto w sposób szczególny zwraca uwagę na system okuć „Patio Inowa" do przesuwnych drzwi balkonowych, przeznaczony do profili ze wszystkich rodzajów materiałów. System zasłużył sobie na miano „inteligentnego" z trzech powodów. Po pierwsze jest wygodny i łatwy w obsłudze - dzięki nowatorskiemu sposobowi przesuwania skrzydła podczas zamykania w poprzek do profilu ościeżnicy nie ma potrzeby podnoszenie skrzydła. Po drugie system odznacza się dużą szczelnością za sprawą uszczelnienia wokół profilu oraz aktywnych punktów ryglowania na słupku środkowym. Po trzecie ogromną zaletą dla designu jest technologia ukrytych elementów okucia, które nie wystają w otworze okna lub drzwi ani nie są widoczne na skrzydle.


Wśród nowości zaprezentowanych na targach „Fensterbau Frontale" przez firmę
Roto pojawił się system okuć „Patio Inowa" do przesuwnych drzwi balkonowych,
przeznaczony do profili ze wszystkich rodzajów materiałów. System zasłużył
sobie na miano „inteligentnego" z trzech powodów. Po pierwsze jest
wygodny i łatwy w obsłudze. Po drugie odznacza się dużą szczelnością. Po trzecie
ogromną zaletą dla designu jest technologia ukrytych elementów okucia.
Fot. Roto

Jeśli chodzi o kategorie „zero barier" (0 mm) oraz „bez barier" (20 mm), firma Roto jako jedyny producent oferuje kompleksowe zestawy w myśl zasady „wszystkie elementy z jednej ręki". Przykładem z kategorii „zero barier" w przypadku drzwi wejściowych jest zestaw składający się z niskiego progu „Eifel TB" z automatycznym uszczelnieniem progowym drzwi „Textel" oraz z nowego okapnika „Design". System ten stanowi również podstawę rozwiązań typu „zero barier" w przypadku drzwi balkonowych. Przykładem są tutaj również elementy uniwersalnego programu okuć „NT", stosowane zarówno w przypadku drzwi wejściowych, jak i balkonowych. Zestaw z kategorii „bez barier" składa się m.in. z ukrytej strony zawiasowej „NT Designo", niskiego progu „Eifel TB" oraz okapnika.

Jeśli chodzi o konkretne postępy w kategorii komfortu, ogromne zasługi należy przypisać tutaj nowej generacji ukrytego elektronicznego napędu uchylająco-ryglującego „E-Tec Drive". Obecnie napęd ten można stosować nawet w przypadku nisko osadzonych świetlików. Ponadto ulepszone oprogramowanie umożliwia jeszcze wygodniejsze uruchamianie i korzystanie z systemu, który dzięki zastosowaniu wyjątkowo estetycznych elementów okna jest w pełni zintegrowany z okuciem.

Firma Roto zapowiada także nowe rozwiązania zamków w portfolio produktów „Door". Mechaniczno-automatyczny zamek wielopunktowego ryglowania „Safe C/Tandeo" do drzwi z zamkiem zamykanym kluczem we wkładce bębenkowej posiada zintegrowany uchwyt, który pozwala na zastosowanie funkcji włączania i wyłączania automatycznego ryglowania w ciągu dnia. Uchwyt umożliwia dodatkowe wyposażenie zamku bez użycia narzędzi oraz pozwala uniknąć drogich zamków specjalnych. W automatycznym ryglu „2 w 1" zapadka wytwarza potrzebny docisk, a bolec ostatecznie rygluje drzwi nawet w przypadku, kiedy są wypaczone. Co więcej produkt posiada certyfikat VdS. Specjalnie z myślą o rynku francuskim opracowano system „Safe H/Fasteo". Jako najważniejsze zalety automatycznego zamka wielopunktowego ryglowania do drzwi, uruchamianego przez uniesienie klamki, producent wymienia m.in. certyfikowaną żywotność (EN 15685), długotrwałą niezawodność działania, możliwość wyboru jednego z trzech różnych poziomów bezpieczeństwa, szybki i łatwy montaż, a także większą tolerancję zamku w pionie i poziomie dzięki zgłoszonym do opatentowania niezależnym od pozycji przyciskom uruchamiającym.

Spojrzenie w przyszłość

Najważniejszym zadaniem producentów jest aktywne wspieranie klientów w wykorzystywaniu nowych potencjałów rynkowych. Priorytet ten znajdzie swoje odzwierciedlenie także w innych „domach" zaprezentowanych na norymberskich targach. Chodzi tutaj m.in. o kampanię na temat okien odpornych na włamanie „Quadro Safe", która nie tylko odniosła sukces, ale także zapoczątkowała kolejne akcje marketingowe. Dowodem na to jest rozszerzenie inicjatywy na teren Austrii na początku 2016 roku.

Ponadto przy stoisku firmy Roto po raz pierwszy swoje wizytówki będzie rozdawał nowy członek grupy - grupa Deventer. Specjalista w zakresie produkcji profili uszczelniających zaprezentuje się na targach również w hali 6 (stanowisko 111). Dzięki jego nabyciu na początku roku firma Roto może rozszerzyć swoje kompetencje, a tym samym konsekwentnie rozwijać strategię wychodzenia naprzeciw potrzebom klienta. To właśnie w ramach tej strategii po raz kolejny firma Roto wspólnie z wybranymi gośćmi zastanowi się nad bliższą i dalszą przyszłością branży technologii okien i drzwi. Tak jak w roku 2014 do tego celu posłuży „dom idei" jako miejsce intensywnych dyskusji i prezentacji. Dyrektor marketingu Udo Pauly zaznacza: „Nasz szeroki program tematyczny i komunikacyjny pokazuje, jaką rolę dla firmy Roto odgrywa najważniejsze forum branżowe".

Zdjęcie główne:
Podczas targów „Fensterbau Frontale" firma Roto chce zaprezentować specjalistom z różnych krajów szeroki wachlarz tematów wraz z ich praktycznymi zastosowaniami. Nie obejdzie się również bez spojrzenia w bliższą i dalszą przyszłość technologii okien i drzwi. Do tego celu posłuży, tak jak w roku 2014 (zdjęcie), specjalny „dom idei", który stanowi jeden z elementów liczącej ok. 1100 m2 powierzchni targowej firmy Roto w hali 1.
Fot. Roto

źródło: Roto