PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-04-26
Jeszcze bliżej ogrodu - rozwiązania tarasowe MS więcej niż OKNA
Firma MS więcej niż OKNA proponuje trzy rozwiązania drzwi tarasowych, dzięki którym przejście z salonu na zewnątrz będzie ...

M&S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o.
ul. Grottgera 15
76-200 Słupsk

tel. 59 841 08 00
fax 59 841 08 02
info@ms.pl
www.ms.pl

» więcej o firmie

Lato zbliża się wielkimi krokami. A wraz nim czas spotkań przy grillu, prac w przydomowym ogródku i delektowania się poranną kawą na skąpanym w słońcu tarasie. Czas, gdy nasz dom dosłownie otwiera się na ogród. Jak sprawić, by nasz świat nie miał niepotrzebnych barier? Firma MS więcej niż OKNA proponuje trzy rozwiązania drzwi tarasowych, dzięki którym przejście z salonu na zewnątrz będzie płynne i komfortowe.

Minął czas, w którym salon spotykał się z ogrodem w niewygodnych i wąskich drzwiach balkonowych, których wysoki próg był przyczyną niejednego upadku. Obecnie, projektując wymarzony dom, możemy zadbać o duże przeszklenia gwarantujące dostęp światła i poczucie otwartej przestrzeni. Możemy zdecydować się na wygodne i bezpieczne drzwi tarasowe, które otworzymy bez wysiłku, ale które dla niepożądanych gości będą poważnym utrudnieniem we włamaniu. Oferta firmy MS więcej niż OKNA - jednego z czołowych polskich producentów stolarki okiennej, obejmuje aż trzy komfortowe rozwiązania drzwi tarasowych, które spełnią zróżnicowane potrzeby i oczekiwania. Czym się charakteryzują?


Bezpieczne i komfortowe

Patio PSK to drzwi uchylno-przesuwne, które pozwalają na przeszklenie ściany o wysokości 2,5 i szerokości 3,3 metra, a przy zastosowaniu dwóch ruchomych skrzydeł (i dodatkowych rozwiązań podnoszących stabilność i wytrzymałość) szerokości nawet 6 metrów! Maksymalne wymiary drzwi tarasowych z tego systemu zależą od kilku czynników m.in. koloru stolarki, umiejscowienia okna w budynku czy rodzaju i ciężaru szyby. W rozwiązaniach tych, po otwarciu skrzydło wysuwa się z ramy przy odpowiednim ustawieniu klamki, aby następnie umożliwić płynne przesunięcie go wzdłuż prowadnicy. Dzięki zastosowaniu automatu PSK 200Z wydatnie wspomagającego obsługę, otwieranie, zamykanie i ryglowanie drzwi ważących nawet 200 kg odbywa się bez wysiłku jedną ręką.

Patio PSK to ukłon w stronę bezpieczeństwa. Kwestia ta - w przypadku drzwi tarasowych jest tym istotniejsza, że jak dowodzą policyjne statystyki, niemal połowa włamań do budynków jednorodzinnych dokonywanych jest właśnie przez drzwi od ogrodu. PSK wyposażone są w zabezpieczenia antywłamaniowe, takie jak grzybki we wszystkich narożach zapobiegające podważeniu skrzydła. System oferuje również szeroką paletę wyposażenia dodatkowego.


By poczuć przestrzeń

Otwarte przestrzenie i duże przeszklenia to jeden z najpopularniejszych trendów nowoczesnej architektury. Któż z nas, odpoczywając w salonie nie chciałby obserwować skąpanego w słońcu, lub przeciwnie - pokrytego białym puchem ogrodu? Aby zapewnić wnętrzu dostęp światła słonecznego, a dodatkowo otworzyć je na ogród lub taras, zastosować możemy wielkoformatowe drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST.

Rozwiązanie to pozwala na przeszklenie praktycznie całej szerokości ściany (maksymalna długość to 12 metrów) i stworzenie komfortowego przejścia o szerokości kilku metrów. Mimo relatywnie dużej wagi (nawet do 300 kg) ich otwieranie i zamykanie jest dziecinnie łatwe i nie wymaga żadnego wysiłku. Podczas otwierania, drzwi najpierw unoszą się delikatnie do góry, a następnie przesuwają równolegle w bok, wzdłuż prowadnicy. Pozwala to oszczędzać miejsce, które musielibyśmy wygospodarować dla standardowych drzwi rozwieranych. Kolejne ułatwienie to niewysoki, zamontowany niemal na równi z podłogą ciepły próg. Jego przekroczenie nie nastręcza żadnych problemów nawet gdy chcemy wyprowadzić na taras wózek, czy stoliczek na kółkach.


Dodatkowo Patio HST, podobnie jak wszystkie okna MS zapewnia dobrą ochronę przed stratami ciepła. Konstrukcja ta, wyposażona w szybę SUPERtermo 0,5 W/m2K z ciepłą kolorową ramką CHROMATECH ultra, ciepły niski próg i termiczne wzmocnienie w ramie, w schemacie A (skrzydło aktywne po lewej lub prawej stronie) o wymiarach 5,6 x 2,4 m osiągają Uw=0,8 W/m2K.

Jeszcze więcej

Trzecia z opcji proponowanych przez MS więcej niż OKNA, drzwi Patio HST ExternAL, pozwala na jeszcze większe szaleństwa w projektowaniu. Wykonane z aluminium profile dają możliwości nieosiągalne dla konstrukcji PCV. Warto choćby wymienić: możliwość zestawienia kilku par skrzydeł, tak by ich maksymalna szerokość wyniosła nawet 13 metrów, dobudowanie naświetli górnych i bocznych, a także wbudowanie w ogród zimowy czy fasadę słupowo - ryglową.


A wszystko to przy zastosowaniu licznych mechanizmów antywłamaniowych i zachowaniu wysokich parametrów termicznych. Przy wymiarach skrzydła 3,0 x 2,9 m Patio HST ExternAL osiąga Uw=0,84 W/m2K. Drzwi te dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej RAL i oklein drewnopodobnych.MS więcej niż OKNA jest liderem wśród polskich producentów okien i drzwi i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku. Firma działa od 1991 roku. Obecnie grupę MS tworzą: M&S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o., M&S Okna i Drzwi Sp. z o.o. oraz Projekt +2000 Sp. z o.o. Główna siedziba firmy mieści się w Słupsku.

MS więcej niż OKNA posiada w swojej ofercie m.in. okna i drzwi PVC i drewniane, rolety i moskitiery, a także produkty z kamienia naturalnego oraz okna i konstrukcje aluminiowe.

W kilku zakładach o łącznej powierzchni 100.000 m2, zatrudnia ponad 500 pracowników. Sieć dystrybucji obejmuje ponad 170 krajowych i zagranicznych salonów sprzedaży. Głównym kierunkiem eksportowym są kraje Europy Zachodniej oraz Stany Zjednoczone i Kanada.

źródło: MS więcej niż OKNA