PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-06-16
Wygodny dostęp do garażu dzięki drzwiom garażowym bocznym od DAKO
Kluczowym elementem, mającym wpływ na wygląd, estetykę oraz izolacyjność drzwi bocznych, są panele stanowiące ich wypełnienie.

Fabryka Okien DAKO Sp. z o.o.
Biczyce Dolne 185
33-395 Chełmiec

tel. 18 449 28 00
fax 18 449 28 88
biuro@dako.eu
www.dako.eu

» więcej o firmie

Przydomowy garaż, spełniający jedynie funkcję pomieszczenia przeznaczonego do parkowania samochodu, przestaje nam wystarczać. Coraz częściej garaż przejmuje funkcję pomieszczenia gospodarczego lub warsztatu, a przechowywanie w nim sprzętu sportowego czy urządzeń do prac ogrodowych staje się w naszych domach normą.

Jeśli zatem garaż ma być wykorzystywany do innych celów niż tylko bezpieczne schronienie dla naszego pojazdu, warto zaprojektować jego przestrzeń w optymalny sposób pod względem oświetlenia, wyposażenia dodatkowego oraz łatwego dostępu do wnętrza. W nowoczesnych garażach istotnego znaczenia nabiera szczególnie ostatnia z wyżej wymienionych funkcji, czyli łatwy dostęp do wnętrza. W tym kontekście brama garażowa, jako jedyne wejście do garażu, oczywiście spełnia swoją rolę. Jednak jej używanie do innych celów niż wjazd lub wyjazd samochodem jest uciążliwe i może sprawiać kłopot, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie posiada ona napędu automatycznego. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest wyposażenie budynku garażowego w drzwi garażowe boczne z wypełnieniem panelowym.


Estetyczne dopełnienie

Decydując się na montaż w naszym garażu segmentowej bramy garażowej i jednocześnie rozważając zakup drzwi bocznych, warto wybrać drzwi garażowe boczne z wypełnieniem z paneli identycznych jak w bramie. Takie rozwiązanie sprawi, że elewacja budynku garażowego będzie wyglądała spójnie i elegancko. Drzwi garażowe boczne dostępne są w szerokiej gamie kolorów oraz oklein, również drewnopodobnych, co w połączeniu z trzema wzorami paneli, daje wiele możliwości wyboru ostatecznego wyglądu drzwi. Paletę wzorów paneli tworzą: panel gładki bez przetłoczeń (DK-GP), panel z jednym przetłoczeniem poziomym (DK-WPP) i panel przetłoczony posiadający trzy przetłoczenia poziome (DK-PP). Drzwi garażowe boczne w ofercie DAKO dostępne są w kolorach drewnopodobnych oraz w kolorach palety RAL (istnieje możliwość okleinowania lub malowania zarówno ramy skrzydła i ościeżnicy, jak i paneli).

(Nie)zwykłe drzwi

Kluczowym elementem, mającym wpływ na wygląd, estetykę oraz izolacyjność drzwi bocznych, są panele stanowiące ich wypełnienie. DAKO oferuje panele, których grubość wynosi 40 mm, wypełnione pianką poliuretanową, dodatkowo oblekaną blachą stalową ocynkowaną o grubości 0,5 mm. Panele te charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła U = 0,54 W/m2K. Na właściwości termiczne drzwi bocznych niebagatelny wpływ mają także profile aluminiowe, z których zbudowana jest rama skrzydła drzwi garażowych bocznych. DAKO produkuje drzwi z wypełnieniem panelowym, posiadające ramę skrzydła wykonaną z profilu aluminiowego o głębokości 65 mm. Ten rodzaj profili wyposażony jest w tzw. przekładkę termiczną, podnoszącą parametry izolacyjności całej konstrukcji.


Cena: 1914 zł netto

Parametry techniczne:

  • Wymiary: wymiar zewnętrzny 1095 x 2100 mm.
  • Profil aluminiowy DA65 okleinowany od zewnętrznej strony złoty dąb wypełnieniem panelowym GP złoty dąb (od wewnątrz całość biała)
  • Izolacyjność cieplna paneli: U= 0,54 W/m2K
  • Wypełnienie z paneli: 40 mm grubości
  • Wysokość poszczególnych paneli może wynosić 500 mm lub 610 mm, w zależności od rozmiaru drzwi.Firma DAKO została założona w 1994 roku przez braci Jerzego i Janusza Studzińskich. Początkowo produkowała stolarkę okienną i drzwiową z PVC, a obecnie w ofercie DAKO znajdują się również okna i drzwi z drewna i aluminium oraz bramy garażowe, rolety zewnętrzne, rolety tekstylne i moskitiery. Firma szybko zyskała pozycję lidera w branży stolarki otworowej o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym. DAKO dysponuje potencjałem, doświadczeniem i wiedzą pozwalającą na realizację najtrudniejszych wyzwań, jakie stawia współczesna architektura. Misją firmy jest zrozumienie klientów i dostosowanie się do ich potrzeb i oczekiwań.


źródło: Dako