PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-07-04
Nowy wideodomofon w ofercie Somfy
Somfy poszerza gamę swoich produktów zwiększających bezpieczeństwo domu i mieszkania. Firma wprowadziła do sprzedaży nowy wideodomofon V100.

P.H.U. Okna Drzwi KiM
Osieczany 160
32-400 Osieczany

tel. 12 373 65 30
oknakim@neostrada.pl
www.okna-zakopane.pl

» więcej o firmie

Somfy poszerza gamę swoich produktów zwiększających bezpieczeństwo domu i mieszkania. Firma  wprowadziła do sprzedaży nowy wideodomofon V100.

- Wideodomofony to idealne urządzenie dla osób, które cenią sobie wygodę, ale i przede wszystkim bezpieczeństwo. W prosty sposób możemy otworzyć bramę lub furtkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Dzięki wbudowanej kamerze unikniemy otwarcia drzwi nieproszonym gościom  - mówi Maciej Jędruszek,  Product Marketing Manager firmy Somfy.

Wideodomofon V100 marki Somfy dzięki wbudowanemu 5-kanałowemu pilotowi może służyć także do sterowania innymi urządzeniami działającymi w technologii radiowej Somfy (RTS). Na przykład za jego pomocą możemy otwierać i zamykać bramy garażowe, czy sterować roletami okiennymi. Po zmroku, gdy jest już ciemno na dworze, możemy, korzystając z pilota w wideodomofonie, włączyć oświetlenie ogrodowe i tym samym oświetlić drogę od furtki do drzwi wejściowych.


V100 jest nie tylko prosty w obsłudze, ale i łatwy w instalacji, bo jego podłączenie odbywa się tylko przy pomocy dwóch przewodów. Można też wykorzystać dotychczasowe przewody użyte do montażu dzwonka. Co ważne, kompaktowa obudowa urządzenia wkomponuje się w wystrój naszego domu lub mieszkania. Widok z kamery zewnętrznej wyświetlany jest na 4-calowym, kolorowym monitorze. Istnieje także możliwość podłączenia dodatkowego wyświetlacza.  

V100 jest uzupełnieniem dostępnych już w ofercie wideodomofonów Somfy z 7-calowymi ekranami: najprostszy V200, czy V400 charakteryzujący się możliwością ustawienia kąta widzenia według własnych potrzeb.
SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy