PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-08-17
Kuchnia otwarta na naturę
Słoneczna aura sprzyja urządzaniu przyjęć na otwartym powietrzu, w otoczeniu zieleni. A gdyby tak przenieść klimat ogrodu do kuchennego wnętrza?

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Słoneczna aura sprzyja urządzaniu przyjęć na otwartym powietrzu, w otoczeniu zieleni. A gdyby tak przenieść klimat ogrodu do kuchennego wnętrza? Eksperci z firmy Schüco podpowiadają, jak to zrobić z użyciem nowoczesnych okien i drzwi tarasowych.

Nowoczesne projekty budynków coraz rzadziej przypominają zamkniętą twierdzę, lecz wręcz odwrotnie - otwierają się szeroko na zewnątrz, dając ich właścicielom komfort ciągłego kontaktu z naturą. W samym sercu życia mieszkańców znajduje się otwarta kuchnia, często połączona jednym traktem komunikacyjnym z salonem i przestronnym tarasem zewnętrznym. Podstawą takich projektów są duże okna i drzwi przesuwne, które dają szeroki widok na zewnątrz, ułatwiają wychodzenie na świeże powietrze i chronią przed włamaniem.

Jak wpuścić ogród do kuchni?

Współcześni architekci często wybierają rozwiązanie otwartego planu, w którym przestronna strefa kuchenna płynnie przechodzi z jednej strony w przeszkloną jadalnię, a z drugiej - w ogród.


Atrakcyjne przedłużenie kuchni i jadani na taras
Fot. Schüco

- Efekt przenikania się wnętrza z ogrodem pozwalają wykreować duże przeszklenia okienne i drzwiowe. Wyjątkowo modnym i praktycznym rozwiązaniem jest wstawianie dużych drzwi tarasowych w kuchni. Często do takich zastosowań wybierane są systemy przesuwne z PVC-U z niskim progiem, pozwalające szeroko otworzyć wnętrze na przestrzeń tarasu, który automatycznie staje się swoistego rodzaju zewnętrzną jadalnią - opowiada Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. produktu i marketingu w firmie Schüco International Polska.

Do takich zastosowań warto wybierać rozwiązania, które usuwają wszelkie bariery, gwarantują łatwość obsługi i energooszczędność. Te zalety łączą w sobie drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide o niewielkiej widocznej szerokości profili. Potrójnie izolowany niski próg i cieplna izolacja wzmocnień w profilu sprawiają, że mogą być stosowane nawet w budynkach niskoenergetycznych, a nawet pasywnych. Łatwość otwierania i zamykania nawet ciężkich skrzydeł gwarantuje mechanizm, w którym skrzydło delikatnie unosi się do góry, a następnie jest lekko i płynnie prowadzone po torze, usuwając wszelkie granice między domem a ogrodem.

Świeże powietrze przez cały rok

Latem przedłużona na ogród kuchnia lub jadalnia to idealna sceneria do urządzania domowych przyjęć w stylu garden party. Jesienią i zimą wielkopowierzchniowe przeszklenia przesuwne wpuszczają do wnętrza obrazy natury oraz maksymalną dawkę naturalnego światła, dzięki czemu przygotowując i spożywając posiłki nadal można czuć się, jak we własnym ogrodzie. W projektach przewidujących połączone przestrzenie kuchni, jadalni i salonu wyjątkowo ważne jest jednak zapewnienie odpowiedniej wymiany powietrza, która pozwoli na efektywne usuwanie wilgoci i zapachów pochodzących z gotowania.


Drzwi Schüco ThermoSlide tworzą harmonijne przejście między wnętrzem a tarasem
Fot. Schüco

- Do zastosowań w kuchni polecane są okna wyposażone w samoregulujący się system Schüco VentoPlus z dodatkowym elementem nawiewu. Wbudowany mechaniczny czujnik wilgoci automatycznie steruje objętością przepływu powietrza, w zgodzie z zapotrzebowaniem i fizyką budynku. W ten sposób można w energooszczędny i zdrowy sposób uzyskać przyjemny mikroklimat - mówi Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. produktu i marketingu w firmie Schüco International Polska.

Nowoczesne systemy okienne z wydajną wentylacją nawiewno-wywiewną sprawiają, że nie trzeba już instalować wentylacji mechanicznej, by cieszyć się świeżym, powietrzem w pomieszczeniach.

Zdjęcie główne:
Dobrze doświetlona kuchnia z antywłamaniowymi drzwiami prowadzącymi do ogrodu w systemie Schüco Alu Inside
Fot. Schüco
Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco