PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-09-06
Automatyczna zasuwnica MACO w standardowym wyposażeniu
Z początkiem września br. DRUTEX wzbogacił swoją ofertę drzwi PVC o nowoczesną, w pełni automatyczną zasuwnicę MACO.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

Z początkiem września br. DRUTEX wzbogacił swoją ofertę drzwi PVC o nowoczesną, w pełni automatyczną zasuwnicę MACO. Do tej pory była ona dostępna w standardowym wyposażeniu jedynie w przypadku systemu Iglo Energy. Od września natomiast wszystkie systemy drzwi PVC są już w standardzie wyposażone w zasuwnicę automatyczną, co wpływa na wzrost komfortu użytkowania i lepszą funkcjonalność produktów. DRUTEX jest jednocześnie jedynym producentem stolarki w Polsce, który już w wersji standardowej swoich drzwi PVC oferuje zasuwnicę MACO w automacie.

Podstawową zaletą zasuwnicy automatycznej trzypunktowej MACO Protect Z-TF MF-BO jest jej wpływ na funkcjonalność i komfort użytkowania drzwi w porównaniu do tradycyjnych zasuwnic. W tradycyjnych zamkach, drzwi są przytrzymywane tylko za pomocą jednej zapadki. Docisk skrzydła drzwi w punktach narożnych nie jest zatem optymalny, co w konsekwencji może prowadzić do zmniejszenia docisku i odkształcenia skrzydła w narożach. W przypadku zasuwnicy automatycznej stosowanej we wszystkich systemach PVC DRUTEX, natychmiast po zamknięciu drzwi, skrzydło drzwi bez dodatkowego ryglowania jest bowiem w trzech punktach bezpiecznie i niezawodnie przytrzymane. Dwie dodatkowe zapadki multifunkcyjne uzupełniają standardową zapadkę korbową i powodują optymalny stały docisk na całej wysokości drzwi. Zamontowany na zaczepie magnes samodzielnie rygluje drzwi zawsze po ich zamknięciu wpływając na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. System można oczywiście zintegrować z sinikiem oraz systemem zarządzania i kontroli dostępu opartych na liniach papilarnych, tablecie, smartfonie, itp. w zależności od potrzeb i preferencji użytkowników. Tego rodzaju systemy są dostępne zarówno w przypadku drzwi z PVC, aluminium jak i drewna.

Drzwi wyposażone w zasuwnice automatyczną to również inwestycja w bezpieczeństwo, jako że zapewnia ona trwałe przeciwdziałanie odkształceniu się drzwi. Gwarantuje także stały docisk na całej wysokości drzwi, czego wynikiem jest szczelność oraz izolacja akustyczna. Istotnym atutem jest również lekkie oraz ciche zamykanie, dzięki standardowo montowanym zapadkom korbowym.

DRUTEX oferuje bogatą ofertę modeli drzwi PVC zarówno w systemach Iglo, Iglo Energy oraz Iglo Light, które wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem odpowiadającym współczesnym trendom architektonicznym. Wykonane są z profili klasy A, wyłącznie z materiału pierwotnego. Wyróżniają się optymalną budową i zaawansowaniem technicznym, co wpływa na ich stabilność i wytrzymałość. Drzwi DRUTEX są również wyrazem nowoczesnego wzornictwa. Tylko w tym roku firma wprowadziła kilkanaście własnych modeli nowoczesnych drzwi wejściowych w różnych systemach PVC w zależności od potrzeb Klienta i wciąż poszerza swoją ofertę inwestując w funkcjonalność i zaawansowanie technologiczne swoich produktów, w tym w zakresie nowoczesnych technologii i wzornictwa.

„DRUTEX od lat wyznacza trendy na polskim i europejskim rynku stolarki. Pozycja lidera zobowiązuje. Rokrocznie przeznaczamy miliony złotych na unowocześnianie naszego zaplecza B+R i systematycznie poszerzamy naszą ofertę, dostosowując ją do oczekiwań Klientów na całym świecie. Konsekwencja w realizacji kolejnych ambitnych projektów jest skuteczną strategią, która już dziś procentuje rosnącym zainteresowaniem naszymi produktami w kraju i za granicą.„ - mówi Bogdan Gierszewski, dyrektor generalny DRUTEX S.A.

Nowoczesna zasuwnica automatyczna Maco Protect Z-TF MF-BO jest dostępna we wszystkich systemach PVC DRUTEX od września br.
DRUTEX S.A. jest największym  producentem stolarki okienno - drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i  obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. 

W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, DRUTEX posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety.  Firma, jako jedna z niewielu w branży, jest również producentem szyb zespolonych oraz wytwarza własne profile PVC - GL System. Obecnie potencjał przedsiębiorstwa pozwala na produkcję 5000 okien na dobę, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w branży stolarki w Europie. Jednocześnie produkty firmy charakteryzują się zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnością, dzięki czemu wyznaczają standardy na międzynarodowym rynku stolarki i odpowiadają wymaganiom klientów.

Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, dzięki doskonałym rezultatom w zakresie energooszczędności jak również nowoczesnemu designowi i ponadprzeciętnej funkcjonalności, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak: Złoty Laur Klienta, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy Klientów.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje się centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 180 nowoczesnych pojazdów, dzięki czemu, w połączeniu ze sprawnością działania, firma zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień (do 7 dni w całej Europie), co zdecydowanie wyróżnia firmę  na rynku.

W 2013 roku firma osiągnęła przychód na poziomie 480 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła ponad 50%. Firma jest jednym z największych pracodawców w województwie i zatrudnia  ponad 1840 osób. Dynamiczny wzrost przychodów i zatrudnienia jest wynikiem rosnącego popytu na produkty firmy. Obecnie DRUTEX realizuje jedną z najważniejszych inwestycji w historii firmy, związaną z budową Europejskiego Centrum Stolarki, wartą w sumie ok. 200 mln zł.. Pierwszy etap inwestycji  firma planuje oddać w II kwartale  2014 roku, co pozwoli firmie na podwojenie mocy produkcyjnych.

DRUTEX S.A. jest również firmą społecznie odpowiedzialną, a polityka społecznej odpowiedzialności biznesu jest wpisana w strategię działania firmy. Spółka angażuje się w akcje mające na celu wspieranie potrzebujących. DRUTEX wspiera m.in. Fundację Kiwanis, pomagając dzieciom chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Firma pomogła również podopiecznym Fundacji „Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego. Poza tym angażuje się w lokalne inicjatywy. Dzięki temu dziś, DRUTEX postrzegany jest jako firma rzetelna, uczciwa i otwarta na potrzeby społeczeństwa.

źródło: Drutex