PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-06-27
Drzwi tarasowe na różne sposoby
Tendencja do stosowania jak największych przeszkleń i otwierania się na otoczenie sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się tarasowe drzwi przesuwne.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Wraz z nadejściem ciepłych dni życie domowników przenosi się na zewnątrz. Komfortowe warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu zapewni dobrze zaprojektowany taras. Możemy się na nim opalać, biesiadować z przyjaciółmi czy bawić z dziećmi. Roto radzi, by przy wyborze drzwi tarasowych zwrócić uwagę na sposób ich otwierania i na wielkość.


Drzwi tarasowe przesuwne Patio Life mogą utworzyć przeszklenie
o szerokości 6 metrów. Napęd Drive zapewnia automatyczną obsługę.
fot. Roto

Drzwi przesuwne

Aby taras dobrze spełniał swoje funkcje, trzeba go w odpowiedni sposób połączyć z budynkiem. Głównie chodzi o uzyskanie szerokiego wyjścia na zewnątrz. Tendencja do stosowania jak największych przeszkleń i otwierania się na otoczenie sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się tarasowe drzwi przesuwne. Jeśli interesują nas naprawdę duże przeszklenia, odpowiednie będą okucia Roto Patio Life, które umożliwiają zamontowanie skrzydła o szerokości do 3225 mm i wysokości do 2670 mm. Może ono ważyć nawet 400 kg, a mimo to jego obsługa jest lekka i bezproblemowa. Dodatkowym udogodnieniem jest technologia Drive, która pozwala na zamontowanie napędu elektrycznego całkowicie ukrytego w podłodze. Umożliwia on automatyczne przesuwanie, ryglowanie i mikrowentylację. Szerokie otwarcie pomieszczenia wywołuje wrażenie, że taras wchodzi do środka domu.


Ukryty w posadzce napęd Patio Drive.
fot. Roto


Wygodna, dłuższa klamka Roto Swing
fot. Roto


Szczelina wentylacyjna przy zaryglowanym skrzydle jest niewidoczna od zewnątrz.
fot. Roto

Drzwi harmonijkowe

Zastosowanie systemu drzwi harmonijkowych sprawia, że po ich zsunięciu zniknąć może praktycznie cała ściana. Roto Patio 6080 pozwala uzyskać przejście o szerokości aż do 6 m. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo warto zwrócić uwagę na wysokość i jakość progu dzielącego wnętrze domu i taras. Jeśli zdecydujemy się na niski próg z izolacją termiczną, w przejściu nie będzie wystawać żadna przeszkoda, o którą można by się potknąć. Pamiętać też trzeba, że drzwi tarasowe muszą być szczelne. System progów Roto BKV Eifel zapewnia nie tylko próg o minimalnej wysokości (zaledwie 2 cm), ale też skuteczną ochronę przed zimnem, wilgocią i wodą.


Niski próg z izolacją termiczną: temperatura w pomieszczeniu znacznie przewyższa
punkt rosy (9,3°C) oraz temperaturę sprzyjającą tworzeniu się grzyba (12,6°C).
fot. Roto


Lakierowane proszkowo zawiasy z ukrytym mocowaniem
na wkręty zwiększają odporność antywłamaniową Patio 6080
fot. Roto

Ekspert radzi

W przypadku drzwi balkonowych rozwiernych, wchodzących do środka, skrzydło zabiera dużo miejsca, przez co salon staje się nieustawny. Natomiast systemy przesuwne dają możliwość ustawienia mebli tuż koło okna nawet przy bardzo szerokich konstrukcjach. Dodatkowo system Patio Life ma funkcję bezpiecznej mikrowentylacji, niewidocznej przy zamkniętym skrzydle, dzięki której nasz dom będzie oddychał nawet podczas dłuższej nieobecności domowników. Wszystkie elementy ryglujące są zlicowane z ościeżnicą, dlatego ani dorosły, ani dziecko nie zahaczy przypadkowo o nie głową.


Drzwi tarasowe rozwierne zabierają więcej miejsca w salonie.
W salonie z drzwiami przesuwnymi jest więcej miejsca przy oknie.

Zdjęcie główne:
Patio 6080 ze skrzydłem rozwierno-uchylnym, niezależnym od harmonijki zapewnia wygodne przejście bez konieczności otwierania całej konstrukcji.
fot. Roto

źródło: Roto