PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-09-15
Drzwi przesuwne Patio HST, pomysł na salon-ogród
Coraz więcej zwolenników znajdują rozwiązania aranżacyjne, w których salon przenika do ogrodu. Obecnie jest to o tyle łatwiejsze, że ...

MS więcej niż OKNA Sp. z o.o.
ul. Portowa 16
76-200 Słupsk

tel. 59 841 08 00
fax 59 841 08 02
info@ms.pl
www.ms.pl

» więcej o firmie

Coraz więcej zwolenników znajdują rozwiązania aranżacyjne, w których salon przenika do ogrodu. Obecnie jest to o tyle łatwiejsze, że najnowsze technologie umożliwiają realizację takich projektów, zarówno pod względem architektonicznym, jak i wyposażenia wnętrz. Na początku najważniejsze jest jednak zorganizowanie przestrzeni. Firma MS więcej niż OKNA proponuje zastąpić całą ścianę drzwiami przesuwnymi Patio HST.

Tego rodzaju rozwiązanie sprawi, że granica pomiędzy salonem a ogrodem zniknie.

Ciężkie drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST umożliwią wykreowanie salonu „powiększonego" o zieloną przestrzeń. Oznacza to nie tylko wprowadzenie do wnętrza wakacyjnej strefy relaksu. Montaż ciepłych, wielkogabarytowych i ruchomych przeszkleń tarasowych wpływa na estetykę salonu. Tak imponujące gabaryty są nieosiągalne dla innych okien PVC. Godne uwagi jest to, że Klienci mają do wyboru 30 oklein drewnopodobnych oraz specjalnych, np. imitujących powierzchnię szczotkowanego aluminium.


Zalety łączenia przestrzeni salonu z ogrodem podkreśla Justyna Smolec ze studia architektura & design: W projektowaniu duży nacisk kładziemy na połączenie wnętrza z tym, co na zewnątrz. Często obraz zza okna w postaci soczystej zieleni „wchodzi" przez duże okna do pokoju. Czujemy się wtedy rzeczywiście bliżej natury, co sprzyja relaksowi. Ważnym elementem łączącym jest posadzka. Efekt kontynuacji przestrzeni uzyskujemy poprzez zastosowanie takiego samego materiału na  podłodze lub poprzez optyczne wyrównanie różnych nawierzchni tym samym kolorem. Meble ogrodowe dobieramy tak, aby były spójnie stylistycznie z meblami w salonie, a lampy ogrodowe mogą być zbliżone formą do tych, które mamy w domu.

Emilia Świenc-Jackowska, projektantka z Es-studio również zauważa, że wiele rozwiązań architektonicznych, bazuje na kreowaniu przestrzeni, w których sąsiadujący ogród i taras staje się integralną częścią salonu. Żeby zachować spójność stylistyczną obu przestrzeni wprowadzajmy do wnętrz jasną kolorystykę z gamy beży, szarości, mogą pojawić się tonacje tj. złamana biel oraz kolory występujące w przyrodzie - mówi Emilia Świenc - Jeżeli w ogrodzie mamy duży taras możemy na nim ustawić sofę, stół z krzesłami zupełnie jak w salonie, tym bardziej że aktualnie wiele mebli ogrodowych nawiązuje do trendów wnętrzarskich i odwrotnie - np. meble z poliwęglanu, czy z technorattanu zdobią salony.

Różny układ

Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST charakteryzują się niskim, ciepłym progiem, którego wysokość wynosi zaledwie 19 mm, co stanowi ogromną zaletę szczególnie w przypadku niepełnosprawnego domownika (spełnia normy rozwiązań dla osób niepełnosprawnych zgodnie z DIN 18025). Zróżnicowane zestawianie skrzydeł aktywnych i pasywnych daje duże możliwości aranżacyjne. Najprostszym zestawieniem jest schemat A, w którym skrzydło aktywne umiejscowione jest po lewej lub prawej stronie. W schemacie C skrzydła są otwierane jednocześnie z lewej i prawej strony, natomiast w G3 występuje lewa lub prawa wersja skrzydeł aktywnych ze skrzydłami pasywnymi po obu stronach. Rozwiązanie, w którym mamy lewe i prawe drzwi z szybą pośrodku - to schemat K.


Konstrukcja drzwi

Drzwi Patio HST są zbudowane ze specjalnego niemieckiego systemu profili PVC marki Salamander w klasie A, szyby SUPERtermo MS oraz perfekcyjnych niemieckich mechanizmów okuciowych SIEGENIA, umożliwiających bezpieczne i komfortowe przesuwanie skrzydeł ważących nawet 300 kg!

Bezpiecznie i ciepło

Istotną zaletą drzwi podnoszono-przesuwnych Patio HST jest zapewnienie bezpieczeństwa przed włamywaczami oraz deszczem i wiatrem. Zamykanie drzwi polega na ryglowaniu skrzydła, jak również na opuszczaniu ich na próg - ich ciężar i system rygli stanowią barierę dla ewentualnego intruza. Skrzydło drzwi HST nawet w pozycji „mikrowentylacja" jest w pełni zaryglowane i opuszczone na próg. Jeśli chodzi o zachowanie ciepła we wnętrzu, w którym zamontowano wielkogabarytowe drzwi tarasowe Patio HST, to poziom izolacji termicznej jest niesamowicie wysoki. Dzięki zastosowaniu szyby SUPERtermo 0,5 W/m2K z ciepłą kolorową ramką CHROMATECH ultra, ciepłego niskiego progu i ciepłych wzmocnień w ramie - standardowe Patio HST w schemacie A o wysokości 2,4 m i szerokości 5,6 m ma wypadkowy współczynnik przenikania ciepła Uw=0,8 W/m2K.

Łatwy montaż i dodatkowe możliwości

Firma MS więcej niż OKNA oferuje specjalny system podbudowy ułatwiający montaż drzwi Patio HST. Natomiast unikalna technologia skręcania ram pozwala na dogodny transport wielkich konstrukcji w częściach i łatwy montaż całości na placu budowy.

Istnieje możliwość stosowania klamek dwustronnych z zamkami oraz systemów wspomagających ich obsługę. Wnętrze salonu nie będzie się nagrzewać latem, ponieważ specjalne selektywne szyby ograniczą przenikanie ciepła w lecie.

Zakres wykonalności

Maksymalne wymiary drzwi Patio HST zależą od kilku czynników. Należą do nich przede wszystkim: kolor - zastosowanie oklein wymaga ograniczenia wymiarów maksymalnych oraz ciężar szyby. Ciężar skrzydła nie może przekroczyć 300 kg, co może się zdarzyć przy zastosowaniu np. szyb antywłamaniowych. Znaczenie ma także wysokość n.p.m. i umiejscowienie w budynku ze względu na ssanie wiatru. Dla przykładu - Patio HST w schemacie C można wykonać do szerokości 6 m i wysokości 2,5 m. Przy większych i bardziej skomplikowanych konstrukcjach poleca się Patio HST wykonane w nowym ciepłym systemie aluminiowym MB77HS.

Gwarancja

Profesjonalny montaż Autoryzowanego Partnera MS więcej niż OKNA pozwala na wydłużenie gwarancji na okna z 5 do 7 lat pod warunkiem przeprowadzenia odpłatnej regulacji i przeglądu okien po 3 i po 5 latach od montażu.


Standardowe wyposażenie Patio HST

W standardowym wyposażeniu drzwi Patio HST znajduje się: ciepły niski próg, ciepłe wzmocnienie w ramie, zasuwnica czteropunktowa z mikrowentylacją, szyba jednokomorowa 1.0W/m2K o budowie (4-16 Argon-4 Termo) lub przy większych gabarytach (6-16 Argon-6 Termo) z ciepłymi ramkami MS. Klient ma do wyboru klamkę HST w kolorze białym lub brązowym.  Obecnie firma MS więcej niż OKNA poleca nową klamkę HST ze stali szlachetnej w promocyjnej cenie bez dopłaty.

Do standardowego wyposażenia należy też odbojnik mocowany do ramy. Brak pochwytu zewnętrznego umożliwia schowanie się całego skrzydła aktywnego za pasywne w celu zwiększenia maksymalnie światła przejścia. Elementy wyposażenia dostępne są w następującej kolorystyce: klamka - kolor biały RAL 9003 lub klamka ze stali szlachetnej, próg, prowadnice, listwy centralne - srebrne anoda EV1, profil przyprogowy - kolor szary RAL 7040, uszczelki - czarne. Natomiast w przypadku wersji kolorowej HST - klamka brązowa lub ze stali szlachetnej,  próg, prowadnice, listwy centralne - srebrne anoda EV1, profil przyprogowy - kolor szary RAL 7040, uszczelki - czarne.

Inne opcje do wyboru

Najbardziej zaawansowanym wyposażeniem dodatkowym Patio HST jest siłownik elektryczny sterowany pilotem i specjalną „elektroniczną klamką". MHS400, automatyczny napęd dla jedno - i dwudrzwiowych systemów podnoszono-przesuwnych HST, pozwala lekko przesuwać skrzydła o wadze nawet 400 kg. Urządzenie jest odpowiednie do wszystkich rodzajów materiałów, z których wykonane są drzwi HST: PVC, drewno czy aluminium. Należy wymienić również szybę dwukomorową SUPERtermo 0,5 W/m2K, szyby antywłamaniowe, bezpieczne lub hartowane. Szyby selektywne (przeciwsłoneczne), czyli szkło specjalne o obniżonej przepuszczalności energii słonecznej i światła, w zależności od zastosowania powłoki mogą mieć różne odcienie: zielonkawe, niebieskie, szare, brązowe. Producent oferuje także również szyby selektywne bez odcieni - neutralne.

Rozwiązaniem poprawiającym nie tylko parametry cieplne, ale również estetykę wyrobu są ciepłe kolorowe ramki CHROMATECH ultra.

Klamki jednostronne i dwustronne z zamkiem (wkładką patentową) są dostępne w kolorze srebrnym EV1, Alt gold C33 lub w wersji RAL 1036 nawiązującej do koloru starego złota oraz w kolorze tytanowym F9. Pochwyty zewnętrzne występują w kolorach takich jak klamki. Próg, który można poszerzyć o 25 mm jest ciemnobrązowy. Klienci MS więcej niż OKNA docenią również szynę montażową (własne opracowanie MS), ułatwiającą montaż i gwarantującą prawidłowe działanie drzwi Patio HST przez długie lata. Zasuwnica Komfort z mechanizmem sprężynowym ułatwia z kolei operowanie klamką poprzez skuteczne wspomaganie jej ruchu przy ciężkich skrzydłach, zaś wózki z regulacją pozwalają na skorygowanie ewentualnych błędów montażowych.MS więcej niż OKNA jest liderem wśród polskich producentów okien i drzwi i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku. Firma działa od 1991 roku. Obecnie grupę MS tworzą: M&S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o., M&S Okna i Drzwi Sp. z o.o. oraz Projekt +2000 Sp. z o.o. Główna siedziba firmy mieści się w Słupsku.

MS więcej niż OKNA posiada w swojej ofercie m.in. okna i drzwi PVC i drewniane, rolety i moskitiery, a także produkty z kamienia naturalnego oraz okna i konstrukcje aluminiowe.

W kilku zakładach o łącznej powierzchni 100.000 m2, zatrudnia ponad 500 pracowników. Sieć dystrybucji obejmuje ponad 170 krajowych i zagranicznych salonów sprzedaży. Głównym kierunkiem eksportowym są kraje Europy Zachodniej oraz Stany Zjednoczone i Kanada.

źródło: MS więcej niż OKNA