PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-03-24
ALUPROF wprowadza nową serię drzwi panelowych AG
ALUPROF wprowadza na rynek nową serię drzwi wejściowych AG o konstrukcji opartej o systemy aluminiowe: MB-70, MB-86 oraz MB-104 Passive.

ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
info@aluprof.eu
www.aluprof.eu

» więcej o firmie

Drzwi wejściowe stanowią jeden z najważniejszych elementów domu. Powinny spełniać nie tylko funkcje estetyczne i ochronne - warto także zwrócić uwagę na ich właściwości dotyczące przenikania ciepła i wodoszczelności. Z myślą o tym ALUPROF wprowadza na rynek nową serię drzwi wejściowych AG o konstrukcji opartej o systemy aluminiowe: MB-70, MB-86 oraz MB-104 Passive.

Doświadczenie, estetyka i funkcjonalność

Aluminiowe drzwi zewnętrzne firmy ALUPROF to propozycja idealnie wpisująca się w trendy nowoczesnego budownictwa. Wieloletnie doświadczenie firmy pozwoliło na zaprojektowanie unikatowego połączenia innowacyjnych technologii przy zachowaniu przystępnej ceny. Tak powstała oferta 16 nowych wzorów paneli w ramach premierowej serii AG. Drzwi z tego katalogu zbudowane są na bazie elementów z wkładem XPS (polistyren ekstrudowany), który zapewnia bardzo wysoką izolacyjność termiczną, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie komfortu termicznego wewnątrz domu. W konstrukcji zastosowano dylatację zarówno kształtowników jak i paneli, co uodparnia drzwi na naprężenia powstałe z różnicy temperatur, zwiększa komfort ich użytkowania i zdecydowanie podnosi ich trwałość.

Producent oferuje w nowej serii AG 16 wzorów wypełnień, których wykończenie mogą stanowić 24 powłoki drewnopodobne oraz wszystkie kolory z palety RAL. Elementy paneli wypełniających mogą być frezowane, zdobione aplikacjami lub wykonane ze szkła zespolonego. Lekkie, sztywne i wytrzymałe profile umożliwiają konstrukcję drzwi w bardzo dużych rozmiarach - do 1,40 m szerokości i do 2,60 m wysokości.

Ozdobne wypełnienia są dostępne w trzech wersjach, różniących się budową: wersji wsadowej BASIC, wersji jednostronnie klejonej CLASSIC oraz wersji dwustronnie klejonej EXCLUSIVE.

Akcesoria możliwe do zastosowania w drzwiach panelowych serii AG obejmują szereg pochwytów (w tym także wpuszczanych do wnętrza panelu) oraz klamek, szyldów i rozet. Różnią się one od siebie materiałem wykonania oraz kształtem. Drzwi ALUPROF można również wyposażyć w zaawansowane technologicznie elementy, np. czytniki linii papilarnych, samozamykacze z opóźnionym czasem reakcji, mechanizmy zdalnego sterowania poprzez pilot, przycisk lub smartfon albo w wygodny w użyciu system odblokowywania drzwi przy pomocy transpondera. W celu podniesienia bezpieczeństwa drzwi panelowe serii AG mogą być wyposażone w rozwiązania o klasie antywłamaniowej RC2.

Spełnione najwyższe normy

Kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi, jest współczynnik przenikania ciepła UD - im jego wartość jest niższa, tym lepsza jest izolacyjność produktu. W zakresie drzwi wejściowych firmy ALUPROF dostępne są konstrukcje o współczynniku UD na poziomie 0,44 W/(m2K). Drugim ważnym aspektem technicznym jest wodoszczelność uszeregowana w skali od 3A do 9A. Producent oferuje rozwiązania w klasie E1200 (1200 Pa).

Drzwi panelowe serii AG zostały zaprojektowanie z wykorzystaniem systemów okienno-drzwiowych ALUPROF: MB-70, MB-86 oraz MB-104 Passive. To produkty, które mają bardzo dobrą izolację termiczną, rozwiązania MB-86 i MB-104 Passive są dedykowane dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego są najbardziej zaawansowanymi technicznie systemami w ofercie firmy.

Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.eu.
ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA - notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. ALUPROF jest też jednocześnie jednym z liderów branży w Europie, dostarczając rozwiązania o uznanej, najwyższej jakości. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, fasadowe oraz systemy rolet i bram. Wśród produktów ALUPROF SA znajdują się m.in. konstrukcje przeciwpożarowe, antywłamaniowe oraz energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym. Rozwiązania firmy spełniają najbardziej restrykcyjne wymogi nowoczesnego budownictwa.

źródło: Aluprof