PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-03-22
OknoPlus prezentuje drzwi Reveal inspirowane modnym betonem
Wśród 27 propozycji nieszablonowych sposobów wykończenia drzwi zewnętrznych Reveal znalazły się aż 4 „szyte na miarę" industrialnych projektów.

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie

Kiedyś traktowany jako pospolity materiał budowlany, przykrywany tynkiem, tapetami czy płytkami, dziś zrzuca z siebie miano aktora czwartego planu i staje się jednym z najgorętszych trendów architektonicznych ostatnich sezonów. Beton, bo o nim mowa, zdobi ściany, podłogi oraz meble w industrialnych i wnętrzach, a do tego odważnie wychodzi „za próg" - i to dosłownie! Coraz częściej widać go bowiem na elewacjach, a designerską wisienkę na torcie stanowią drzwi zewnętrze inspirowane jego fakturą. OknoPlus ma sposób, by było modnie... już od wejścia!

Gdy forma... podąża za funkcją

Kiedyś widoczne betonowe elementy mówiły jasno: tu dzieje się remont! Teraz świadczą o tym, że remont poszedł zgodnie z planem i doskonale wpisuje się w nieco surowy, ale i niezwykle designerski klimat pofabrykanckich, loftowych przestrzeni. W czterech ścianach czuje się świetnie z czerwoną cegłą, naturalnym drewnem, chłodnym metalem i monumentalnymi przeszkleniami, które rzucają na niego zupełnie nowe światło. Ale... jak sprawić, by to, co w środku idealnie korespondowało z tym, co na zewnątrz? Można postawić na farbę strukturalną lub betonowe płyty, które ozdobią elewację, ale nie tylko! Oryginalnym elementem będą bez wątpienia drzwi - takie, których skrzydło doskonale imituje strukturę tego niezwykłego surowca. I tu z pomocą przychodzą niebanalne panele Reveal.


Kropka nad designerskim „i"

Wśród 27 propozycji nieszablonowych sposobów wykończenia drzwi zewnętrznych Reveal znalazły się aż 4 „szyte na miarę" industrialnych projektów. Concrete - o najbardziej minimalistycznym wyrazie, Definite - z mocnym akcentem w postaci pochwytu wyżłobionego w panelu, Enduring - z powierzchnią imitującą wielkogabarytowe płyty oraz Stiff, w których główną rolę gra szklany element wpuszczający do wnętrz nieco światła.

- Drzwi Reveal możemy spersonalizować od A do Z i dostosować je precyzyjnie do wymagań każdego, nawet najbardziej odważnego projektu - mówi Jarosław Szumiec, ekspert marki OknoPlus. - Począwszy od pokrycia skrzydła powłoką o praktycznie dowolnej strukturze i barwie, przez wybór rodzaju pochwytów, klamek czy aplikacji np. ze szczotkowanej stali nierdzewnej. W przypadku modeli z przeszkleniem, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, mamy do dyspozycji szybę piaskowaną, refleksyjną, Satinovo czy barwioną w masie. To nie tylko atrakcyjny detal, ale i więcej promieni słonecznych we wnętrzu pomieszczenia bez obaw o utratę cennej prywatności - dodaje Jarosław Szumiec.

Design i doskonałe parametry - duet idealny

To, co wyróżnia Reveal na tle innych rozwiązań to zachowanie balansu między tym, co estetyczne a tym, co efektywne, tj. drobiazgową estetyką wykończenia a perfekcyjnymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz niezwykle korzystnym dla klienta stosunkiem ceny do jakości.

Ud już od 0,80 W/m2K, Ug na poziomie 0,6 W/m2K, pakiety szybowe o grubości 48 mm, a do tego ciepła ramka, wysoka wodo- i wiatroszczelność, a także... zupełnie innowacyjne przekładki termiczne - taki zespół cech czyni z nich najlepsze uzupełnienie budynków energooszczędnych, a nawet pasywnych. Specjalne izolatory redukują ryzyko odkształceń związane z różnicą temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, co czyni z tej konstrukcji jedyne takie rozwiązanie na rynku stolarki otworowej.

Reveal nie tylko ozdobią wnętrze i sprawią, że dom będzie ciepły i cichy, ale również... bezpieczny! Model ten wyposażony został w 3-punktową zasuwnicę, a jeśli wymagania są większe możemy zdecydować się na 5-punktową zasuwnicę z opcją podłączenia silnika i kontrolą dostępu. Drzwi można doposażyć w elektrorygiel, samozamykacz oraz kontaktrony, a w standardzie producent oferuje bolce antywyważeniowe.

Industrialny projekt nie musi ograniczać się wyłącznie do wnętrz! Duże przeszklenia, elewacja utrzymana w odcieniach szarości i drzwi Reveal imitujące betonową fakturę. Love loft?