PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-07-28
Dr. Hahn wprowadza nowy zawias VL AT
Nowa konstrukcja zawiasu Hahn VL- Band AT drzwiowego pozwala na jego idealne ukrycie w profilach aluminiowych.

Dr. Hahn GmbH & Co.KG
Trompeterallee 162-170
41189 Mönchengladbach

tel. 49 2166 954-3
fax 49 2166 954-444
sales@dr-hahn.com
www.Dr-Hahn.pl

» więcej o firmie

Szybszy w montażu, większy komfort na miejscu budowy i łatwiejsza regulacja - to techniczne zalety zawiasu Hahn VL- Band AT. Nowa konstrukcja zawiasu drzwiowego pozwala na jego idealne ukrycie w profilach aluminiowych.

Zmienne elementy mocujące

Nowo opracowane elementy mocujące zapewniają stabilne połączenie części zawiasu z profilem i zapobiegają wyginaniu się ścianek profilu. Elementy te mogą w różny sposób, poprzez ich łączenie, niwelować odległości między ściankami od 38 do 83 mm. W ten sposób elementy mocujące mogą opierać się zarówno na aluminium, jak i na części z tworzywa sztucznego. Oznacza to, że konstrukcja zawiasu VL może być stosowana w różnych seriach profili. Zawias może być stosowany zarówno do drzwi DIN lewych, jak i DIN prawych oraz do drzwi otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz.

Regulacja w 3 płaszczyznach

Nowy zawias jest teraz bezstopniowo regulowany w 6 kierunkach. Wysokość można regulować w zakresie +/- 4 mm. Zakres regulacji w poziomie to również +/- 4 mm. Skala na zawiasie pokazuje monterowi o jaką wartość przesunięto skrzydło. Nowością jest regulacja docisku uszczelki wynosząca +/- 1,5 mm. Dzięki temu każde drzwi mogą zostać idealnie dopasowany do warunków panujących na miejscu montażu. Jedna osoba może sama wyregulować zawias na zawieszonym skrzydle.

Większa nośność i uproszczony montaż

Hahn VL-Band AT przy zastosowaniu dwóch zawiasów - porusza skrzydła o masie do 180 kg, w zależności od konstrukcji profili. Ponieważ profile drzwiowe ze względu na swoją konstrukcję techniczną różnie się zachowują, Dr. Hahn dostarcza odpowiednie rysunki frezowania i montażu oraz tabele obciążeń dla systemowego zastosowania zawiasu VL AT. Dr. Hahn zaleca, aby przed zastosowaniem zawiasu skontaktować się z działem technicznym.

Zawias można połączyć za pomocą specjalnie wyprofilowanych ramion nośnych. Dzięki temu skrzydło zajmuje bezpośrednio swoją ostateczną pozycję i nie wymaga dodatkowego podtrzymania przy montażu. Do podniesienia skrzydła nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia. Element jest zabezpieczony poprzez połączenie śrubowe dwóch części zawiasu. VL-Band AT jest w dużej mierze wstępnie zmontowany.

Elegancki design

Uwagę zwraca przede wszystkim design nowego zawiasu: Zawias występuje w eleganckim czarnym wykończeniu. Ponadto zespół projektowy Dr. Hahn postawił sobie za cel zastosowanie jak najmniejszej ilości widocznych śrub. Śruby mocujące powinny być przy tym utrzymane w tym samym odcieniu czerni i być jak najbardziej niepozorne. Jedynie śruby służące do regulacji wyróżniają się srebrnym odcieniem. Tworzywowa obudowa znajdująca się w wnęce strony ramowej profilu wspiera izolację termiczną i uniemożliwia wgląd do wnętrza profilu.

Łatwiejszy demontaż

Demontaż na miejscu budowy jest szczególnie łatwy. Należy poluzować tylko jedną śrubę zabezpieczającą na zawiasie, aby można było podnieść skrzydło bez użycia specjalnych narzędzi. Podobnie jak w obecnej wersji, maksymalny kąt otwarcia wynosi 105°. Wymagane zastosowanie ogranicznika otwarcia.

Certyfikacja według normy EN 1935: 2002 jest obecnie w fazie opracowania. Dr. Hahn dąży do uzyskania klasy 13 zawiasów dla ciężkich warunków eksploatacji.

Nową serię zawiasów można zamawiać od 1 sierpnia 2022 roku.Producent zawiasów drzwiowych Dr. Hahn z Mönchengladbach już od dwóch dekad zajmuje się zawiasami ukrytymi. Pierwsza wersja zawiasu VL-Band ST została zaprojektowana dla profili stalowych i otrzymała nagrodę Red Dot Award w kategorii design produktu. Zawias VL-Band AL uzupełnił ofertę produktów do drzwi aluminiowych. Na życzenie architektów do sprzedaży wprowadzono następnie zawias VL do drzwi aluminiowych otwierany o 180° (wyróżniony nagrodą za innowacje w dziedzinie architektury i budownictwa). Ponadto kuźnia pomysłów opracowała według własnego projektu wariant dla drzwi z profili z tworzywa sztucznego: zawias VL-Band KT oferuje konstruktorom te same zalety, co jego bracia z segmentu drzwi metalowych. Firma Dr. Hahn wykorzystała wszystkie te doświadczenia w nowej konstrukcji zawiasu VL-Band AT. Jak sami stwierdzili, jest to najlepszy zawias w ich własnej rodzinie ukrytych zawiasów drzwiowych.

Zawiasy VL to zawiasy dostosowane do systemu. Różne kombinacje profili wymagają specjalnych wariantów. W przypadku zapytań i realizacji zamówień konieczne jest zatem dokładne określenie kombinacji zastosowanych w danym przypadku profili.