PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2023-01-05
Nowe możliwości połączeń dla ECO PASS
SIEGENIA poszerza swoją ofertę akcesoriów do progów ECO PASS o wysokiej jakości rozwiązania w zakresie zabudowy progu w konstrukcjach HS.

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork

tel. 77 447 77 00
fax 77 447 77 20
info-pl@siegenia.com
www.siegenia.com/pl

» więcej o firmie
SIEGENIA poszerza swoją ofertę akcesoriów do progów ECO PASS o wysokiej jakości rozwiązania w zakresie zabudowy progu w konstrukcjach HS. W uzupełnieniu do sprawdzonej technologii z pionowymi i poziomymi profilami uszczelniającymi, klinami uszczelniającymi i profilami cokołowymi SIEGENIA oferuje wykonawcom nowe rozwiązanie – kołnierz uszczelniający. Kołnierz jest łatwy w montażu i zapewnia trwałe uszczelnienie konstrukcji, zwłaszcza w przypadku profili drewniano-aluminiowych lub zastosowania profili prowadzących do rolet.

Oba warianty zostały poddane badaniom w postaci kompletnych rozwiązań ze starannie dopasowanym progiem, taśmą uszczelniającą i uszczelnieniem z płynnego tworzywa zgodnie z wysokimi wymaganiami metody badań MO-01/1 instytutu ift Rosenheim. Przy okazji zmodyfikowany został poziomy profil uszczelniający, który w obecnym kształcie dostosowany jest do obu systemów zabudowy i zapewnia absolutnie bezbłędny montaż: zatrzaskiwany jednocześnie ze zwiniętą uszczelką, skutecznie zapobiega wnikaniu wody w ścianę.

Niezawodne połączenie pionowego i poziomego profilu uszczelniającego zapewnia niezwykle wydajną, mało pracochłonną obróbkę dzięki zastosowaniu jednolitego podłoża na całej powierzchni uszczelnienia.

Nowe rozwiązanie do progów ECO PASS - kołnierz uszczelniający SIEGENIA jest łatwy w montażu i zapewnia trwałe uszczelnienie konstrukcji, zwłaszcza w przypadku zastosowania profili prowadzących do rolet lub konstrukcji wykonanych z profili drewniano-aluminiowych. 

Nowe możliwości aranżacyjne dla architektów

Kompletnie opracowane rozwiązania w zakresie profesjonalnej zabudowy progu niosą ze sobą liczne korzyści dla architektów i projektantów. Dzięki badaniom obejmującym progi o długości nawet do 10 metrów mają oni pewność, że zastosowane rozwiązania spełniają wymagania norm i wysokie kryteria jakościowe. Wartość dodaną stanowi duża swoboda aranżacyjna podczas projektowania budynków o nowoczesnej architekturze. Ogromną zaletą połączenia pionowego i poziomego profilu uszczelniającego jest niezwykle wydajna, mało pracochłonna obróbka dzięki zastosowaniu jednolitego podłoża na całej powierzchni uszczelnienia. Nowym, dodatkowym rozwiązaniem proponowanym przez firmę SIEGENIA jest kołnierz uszczelniający, który idealnie nadaje się do montażu systemów z zastosowaniem profili prowadzących do rolet lub konstrukcji wykonanych z profili drewniano-aluminiowych. Uszczelnienie kończy się tu wraz z kołnierzem, dzięki czemu na ramie pozostaje wąska przestrzeń bez uszczelnienia. Ta przemyślana i praktyczna konstrukcja sprawia, że wykonanie uszczelnienia jest niezwykle proste i wydajne, a ponadto ułatwia często problematyczną koordynację prac między wykonawcami poszczególnych prac.
Akcesoria służące do efektywnej i zgodnej z normami zabudowy progu ECO PASS zapewniają też wykonawcom szereg wymiernych korzyści. Kołnierz uszczelniający SIEGENIA dokładnie dopasowany do progu ECO PASS łatwo i fachowo montuje się od spodu ramy.

więcej

Zdjęcie główne:
Nowa konstrukcja zapewnia absolutne bezpieczeństwo wykonania: sprawdzony poziomy profil uszczelniający będzie w przyszłych rozwiązaniach zatrzaskiwał się jednocześnie ze zwiniętą uszczelką i skutecznie zapobiegał wnikaniu wody w ścianę.