PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-11-05
Architektura bez barier – drzwi PVC z niskim progiem
Jednym z elementów architektury budynku, który może stanowić barierę dla jego mieszkańców, jest wysoki próg drzwiowy.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie
Jednym z założeń nowoczesnego budownictwa jest eliminacja przeszkód architektonicznych w postaci stromych schodów, wąskich korytarzy czy uciążliwych w pokonywaniu przejść. Przykładem rozwiązania przyjaznego użytkownikowi jest niski próg, stosowany w drzwiach balkonowych Schüco Corona.

Budownictwo bez barier zakłada takie projektowanie przestrzeni by jej elementy architektoniczne nie stanowiły przeszkód dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej tj. dzieci, niepełnosprawnych, starszych. Dzięki racjonalnemu planowaniu, pomieszczenia powinny zapewniać maksimum bezpieczeństwa i komfortu.


Drzwi balkonowe Corona CT 70 z niskim progiem
Fot.: Schüco

Jednym z elementów architektury budynku, który może stanowić barierę dla jego mieszkańców, jest wysoki próg drzwiowy. Problem ten został rozwiązany w drzwiach balkonowych PVC Schüco, w których zastosowano niski próg. Element ten spełniając wymogi architektury bez barier i energooszczędnego budownictwa jest przy tym bardzo estetyczny.

Niski próg w drzwiach balkonowych
Konstrukcja i wysokość progu w drzwiach może utrudniać swobodne przemieszczanie się z jednej strefy mieszkania do drugiej a także stwarzać ryzyko wypadku. Niski próg stosowany w drzwiach balkonowych Schüco Corona spełnia wymagania budownictwa bez barier, zgodnie z normą DIN 18025. Jego niewielka wysokość wynosząca 20 mm umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie, bez ryzyka potknięcia się. Niski próg nie stanowi bariery w poruszaniu się dla osób na wózku inwalidzkim, ludzi starszych wspierających się na lasce czy raczkujących dzieci. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są przesuwne drzwi tarasowe z niskim, termoizolowanym progiem aluminiowym o wysokości nominalnej 26/46 mm, przeznaczonym do osadzania w warstwach podłogowych, co sprawia, że jego rzeczywista wysokość może wynosić także 20 mm.


Przesuwne drzwi tarasowe Corona CT 70 HS z niskim progiem
Fot.: Schüco

Progi drzwi balkonowych mogą być wykonane z termoizolowanego aluminium lub wysokoudarowego PVC, z trudnościeralnymi wkładkami wzmocnionymi włóknem szklanym, dzięki czemu są one nie tylko ciepłe, ale również bardzo trwałe. Niewielka wysokość oraz niewidoczne mocowanie czynią próg elementem niezwykle estetycznym i łatwym w pielęgnacji. Rozwiązanie progu bez barier może być stosowane w drzwiach rozwiernych i rozwierno uchylnych z serii Schüco Corona AS 60, CT 70 oraz SI 82, a także we wspomnianych już drzwiach przesuwnych.

Energooszczędność i bezpieczeństwo
Drzwi z niskim progiem Schüco Corona to rozwiązanie łączące wysoką ochronę cieplną z maksimum bezpieczeństwa. Szczególnie w pomieszczeniach sypialnych z wyjściem na balkon lub taras powinien panować komfortowy klimat. Specjalna konstrukcja progu w drzwiach PVC Schüco Corona oddziela pod względem termicznym obszar wewnętrzny i zewnętrzny. Dzięki innowacyjnym uszczelnieniom zapewnia doskonałą izolacyjność oraz zapobiega przenikaniu wody opadowej i wiatru. Przy zastosowaniu tego typu konstrukcji wyeliminowano ryzyko tworzenia się rosy i kondensatu w obszarze progu oraz po wewnętrznej stronie drzwi. Maksymalną ochronę przed włamaniem zapewnia dodatkowy punkt ryglujący, dzięki któremu powstało obwodowe zabezpieczenie profilu. Włamanie poprzez wyważenie utrudnia dodatkowo ukryte mocowanie. Próg jest przykręcony do konstrukcji budynku w sposób niewidoczny, co umożliwia zastosowanie okuć antywłamaniowych aż do klasy WK2 włącznie.

Zdjęcie główne:
Drzwi balkonowe Corona CT 70 AS
Fot.: Schüco




Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: Schüco