PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-07-10
Dom otwarty na przestrzeń i kolor
Nowoczesny charakter architektury potęgują wąskie ramy okienne w odważnej kolorystyce.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają w sferę architektury domów jednorodzinnych, czemu towarzyszy szersze otwieranie pomieszczeń na zewnętrzne otoczenie. Okna Schüco PVC łączą w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z finezyjnym designem, dają wolność kreacji i wysoki komfort użytkowania.

Współczesne projekty domów jednorodzinnych przykuwają oko dużymi przeszkleniami, często zajmującymi większą część elewacji. Tego typu zabiegi służą pełniejszemu otwarciu budynku na naturalne otoczenie, co pozwala budować nastrój wolności we wnętrzu i jeszcze lepiej zaakcentować jego przestrzenny charakter. Nowoczesny charakter architektury spotęgują wąskie ramy okienne w odważnej kolorystyce. Taki efekt dają okna i drzwi przesuwne Schüco PVC o metalicznym połysku Schüco Automotive Finish. Dzięki możliwości nadania ramom okiennym innego koloru od wewnątrz i innego z zewnątrz, pozwolą one nie tylko spersonalizować wygląd elewacji, lecz również stworzyć zaplanowaną w każdym detalu aranżację wnętrza. Należy jednak pamiętać, że okna to inwestycja na lata, dlatego oprócz wyglądu powinny one zapewniać niezmienny komfort obsługi i ochronę przed niekorzystnym oddziaływaniem otoczenia na wysokim poziomie.


Wnętrze z dużymi drzwiami przesuwnymi
Fot. Schüco

Podstawa wielkiego wymiaru

W tak modnych dzisiaj modernistycznych projektach domów szyby mogą zajmować nawet do 90% powierzchni całego okna lub drzwi, dlatego same profile i montaż stolarki muszą być odpowiednio przemyślane, by okna nie ulegały wypaczaniu pod wpływem dużego ciężaru szyby i gwarantowały komfort użytkowania oraz energooszczędność. Technologie stosowane w oknach Schüco PVC pozwalają wykonywać tego typu projekty przy zachowaniu najwyższej funkcjonalności i doskonałych cech użytkowych, związanych z ochroną akustyczną, cieplną czy antywłamaniową. Okna Schüco Thermoplus z siedmioma komorami powietrznymi i potrójnym uszczelnieniem posiadają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw ≤ 0,8 W/m2K, dlatego mogą być stosowane nawet w domach pasywnych. Termoizolacyjność nie jest w tym przypadku uzyskiwana kosztem szerokości ram okiennych i sztywności, lecz optymalnej głębokości zabudowy (82 mm). Rozwiązanie z solidnymi, opatentowanymi wzmocnieniami aluminiowymi zaskakuje bardzo wąskimi ramami o szerokości czołowej zaledwie 120 mm, dzięki czemu zapewnia lepszy widok i wpuszcza więcej naturalnego światła do pomieszczeń. Otwartą atmosferę wnętrz pozbawionych podziałów pomagają budować wielkoformatowe drzwi przesuwne w wersji Schüco Corona CT 70 HS. Przeszklenie umieszczone w wysmukłej ramie jest płynnie i bezgłośnie przesuwane w kierunku równoległym, nie zajmując przestrzeni, jak w przypadku drzwi uchylnych. W jednej ramie można umieścić jedno, dwa lub cztery skrzydła przesuwne, zaś przejście może się odbywać z dowolnej strony. Konstrukcja pozwala na łączenie przeszklonych zestawów drzwi, z których każdy może posiadać maksymalną szerokość nawet do 6500 mm i wysokość do 2600 mm. System gwarantuje przy tym optymalne parametry przenikalności cieplnej Ud ≤ 1,4 W/m2K i izolacyjności akustycznej do 43 dB.


Duży dom jednorodzinny z drzwiami przesuwnymi Schüco
Fot. Schüco

Lśniąca kreacja okienna

Energetyzująca, nowoczesna kolorystyka pomaga lepiej oddać indywidualny charakter mieszkańców i nawiązać stylem budynku do otoczenia i światowych trendów. Chcąc uzyskać elewację o nowoczesnym wyglądzie, warto zwrócić uwagę na solidnie wykonaną i przy tym ekonomiczną stolarkę o powierzchniach metalicznych Schüco AutomotiveFinish. Drzwi Schüco Thermoslide w kolorystyce Gold zwracają uwagę niezwykłym wykończeniem i solidną konstrukcją. Dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań izolacji drzwi z szybą dwukomorową o współczynniku Ug ≤ 0,6 W/m2K osiągają pasywne parametry cieplne Uw ≤ 0,8 W/m2K. Ultranowoczesnym technologiom, w postaci innowacyjnych uszczelnień i niskiego aluminiowego progu towarzyszy pastelowa, mieniąca się pod wpływem światła kolorystyka. Powierzchnia masywnego profilu o dużej głębokości zabudowy w kolorze złotym przypomina do złudzenia lakiery metallic stosowane do malowania karoserii samochodowych. Do tak wykonanych drzwi można dopasować ciepłe okna Schüco PVC w identycznej kolorystyce. Natomiast zwolennicy ultranowoczesnych rozwiązań mogą dobrać drzwi i okna w ciemnozielonym odcieniu RAL - 750 M lub w kolorze ognistej czerwieni SAF RAL - 450 M. Od strony wewnętrznej okna i drzwi mogą przybrać wygląd szlachetnej miedzi, która będzie harmonizować z zielonym otoczeniem za oknem lub kremowego beżu z wyraźną teksturą gęstego lakieru. Oferta obejmuje także kolorystykę typową dla stolarki aluminiowej oraz tradycyjną z szeroką paletą oklein do złudzenia odwzorowujących kolorystykę i teksturę wielu gatunków drewna.


Dom z oknami i drzwiami Schüco PVC
Fot. Schüco

Zdjęcie główne:
Profil Schüco Thermoslide w kolorystyce Gold AutomotiveFinish
Fot. Schüco




Schüco - Zielona Technologia dla Błękitnej Planety

Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii - pozyskiwanie energii - zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.

Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.

źródło: Schüco