PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-02-04
Krok po kroku - drzwi łamane i systemy przesuwne
Tam, gdzie miejsca jest stosunkowo mało, dobrym rozwiązaniem może okazać się montaż drzwi przesuwnych lub łamanych ...

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

tel. 34 351 05 40
fax 34 353 56 02
biuro@invado.pl
www.invado.pl

» więcej o firmie

Właściciele małych powierzchni toczą walkę o każdy dodatkowy centymetr. Pomóc  może w tym wymiana zwykłych drzwi skrzydłowych na przesuwne lub łamane. Zapewnią one więcej przestrzeni, a także wprowadzą ład i harmonię.

Więcej miejsca

Choć na małych przestrzeniach liczy się każdy centymetr, nie zawsze można ograniczyć liczbę mebli, czy dodatków. Tam, gdzie miejsca jest stosunkowo mało, lepiej zrezygnować z tradycyjnych rozwieralnych drzwi. Wbrew pozorom, przy otwieraniu zajmują one bardzo dużo przestrzeni, którą można byłoby zaaranżować inaczej. Lepszym rozwiązaniem może okazać się montaż systemu przesuwnego lub drzwi łamanych, które idealnie sprawdzą się w małych, wąskich wnętrzach oraz tam, gdzie zamontowanie drzwi tradycyjnych jest niemożliwe. Są bardzo funkcjonalne, ponieważ nie zajmują dużej przestrzeni, a przy tym łatwo można dopasować je do każdego pomieszczenia. - Właściwie wszystkie tradycyjnie otwierane drzwi można zamówić w wersji przesuwnej - twierdzi Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi Invado. Dzięki temu, w jednym pomieszczeniu możemy łączyć drzwi otwierane w różny sposób.


Systemy przesuwne

System przesuwny idealnie sprawdzi się tam, gdzie nie ma miejsca, a także wtedy, gdy chcemy mieć szerokie, reprezentatywne wejście np. do salonu. Drzwi przesuwne można zamontować na dwa sposoby. Pierwszy to naścienny - skrzydła poruszają się wówczas po specjalnie zamontowanej prowadnicy. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że drzwi są widoczne i zajmują dodatkową powierzchnię. Drugi sposób to zainstalowanie drzwi wewnątrz ściany. - O drzwiach przesuwnych montowanych w ścianie najlepiej pomyśleć na etapie projektowania domu albo większego remontu. Przy otwieraniu chowają się do specjalnej kasety, którą trzeba zasłonić dostawiając ściankę kartonowo-gipsową. Rodzaj kasety zależy od rodzaju drzwi, a także ściany, w którą będzie wmontowana - wyjaśnia Adam Hucz z firmy Invado. Takie rozwiązanie gwarantuje, że po otwarciu drzwi nie są widoczne, a tym samym nie zajmują dodatkowego miejsca, dzięki czemu zyskujemy więcej wolnej przestrzeni. Producenci drzwi przesuwnych zapewniają kompleksowy zestaw do instalacji, montaż lepiej jednak powierzyć fachowcowi, co da gwarancję, że drzwi będą zainstalowane właściwie i nie obniżą estetyki wnętrza.

Drzwi łamane

Innym rozwiązaniem, idealnym tam, gdzie nie jest możliwe zamontowanie drzwi rozwieralnych lub przesuwnych, jest instalacja drzwi składanych. Są one niczym innym, jak modyfikacją tych tradycyjnych. - Skrzydło drzwi łamanych zbudowane jest z co najmniej dwóch elementów połączonych sprężynowymi zawiasami, które przy otwieraniu składają się w pół. Podczas otwierania i zamykania, drzwi poruszają się po prowadnicy zamontowanej w górnej części ościeżnicy, dzięki czemu są stabilne - tłumaczy mechanizm działania A. Hucz. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, drzwi skonstruowane są tak, by otwierając się i zamykając zajmowały jak najmniej przestrzeni, przez co idealnie nadają się do małych pomieszczeń, wąskich korytarzy oraz miejsc, gdzie tradycyjne skrzydła mogłyby się wzajemnie blokować.

źródło: Invado