PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-06-29
Wybierz dobrze drzwi wejściowe cz. 1
Jak sprawić, że drzwi będą wizytówką Twojego domu przez długie lata i uczynią Twój dom wymarzonym, pięknym, bezpiecznym ...

CAL Zakład Stolarki Budowlanej
ul. Piaskowa 5
16-400 Suwałki

tel. 87 563 11 01
fax 87 565 12 68
biuro@drzwi-cal.pl
www.drzwi-cal.pl

» więcej o firmie

Jak sprawić, że drzwi będą wizytówką Twojego domu przez długie lata i uczynią Twój dom wymarzonym, pięknym, bezpiecznym i funkcjonalnym? Poniżej 10 kroków, które Ci w tym pomogą:

 1. Jak długo zastanawiałeś się nad wyborem samochodu? Czy impuls zakupowy przyszedł szybko? Kolor i parametry techniczne - tego nie wybiera się w pięć minut. Drzwi to wbrew pozorom równie skomplikowany produkt. Dlatego wybierając tak ważny element swojego domu zapoznaj się szczegółowo z ofertą produktową. Porozmawiaj z ekspertem, on na pewno Ci doradzi. Sprzedawcy mają dużą wiedzę na temat drzwi, które oferują - jednak nie zawsze są bezstronni.

 2. Nie kieruj się wyłącznie ceną. Zorientuj się, co za tę atrakcyjnie niską cenę otrzymasz - ceny nie obniża się bez powodu. Pamiętaj - liczy się jakość produktu i to powinno być kluczowym argumentem. Drzwi podnoszą wartość Twojego domu - są wizerunkowym ukoronowaniem Twojej inwestycji, witają gości, chronią rodzinę zarówno przed zimnem jak i przed intruzem. W odróżnieniu od wspomnianego samochodu - zazwyczaj kupujesz je raz w życiu.

 3. Pytaj. Dowiedz się czy Twoje drzwi są bezpieczne - czy mają klasę antywłamaniową RC2 lub wyższą. Drzwi wyposażone we wręg francuski tzw. antywyważeniowy trudniej sforsować. Nie sugeruj się tworzywem, z którego wykonane są Twoje drzwi. To mit, że drzwi stalowe będą bardziej trwałe od drewnianych i zapewnią większe bezpieczeństwo. Zwracaj uwagę na rodzaj stosowanego zamka i - niezależnie od tworzywa które wybierasz - koniecznie poproś o certyfikaty.


 4. Sprawdź jak bogata jest oferta firmy, którą wybierasz. Pamiętaj, że jeżeli ktoś zajmuje się wszystkim, to ciężko zadbać mu o dedykowany produkt wysokiej jakości.

 5. Nie kupuj dwa razy. Wybór tańszego rozwiązania może się finalnie (np. po pierwszej zimie z przemarzającymi drzwiami) skończyć wymianą całych drzwi wraz z ościeżnicą - to niepotrzebny wydatek i naruszenie elewacji, co wiąże się z koniecznością dodatkowego remontu.

 6. Najlepsze dostępne drzwi są certyfikowane. Producent poinformuje Cię, jaki mają parametr termoizolacyjności (Ud) oraz dźwiękoszczelności (Rw). Podwoje wysokiej jakości charakteryzują się atrybutem Rw powyżej 34 dB oraz parametrem Ud poniżej 1,3 W/m2K. To zagwarantuje Ci oszczędność cieplną i tak ważny spokój, ponieważ dźwięk dochodzący z otoczenia będzie dostatecznie tłumiony.

 7. Jeśli myślisz o drzwiach z tworzywa sztucznego, pamiętaj o tym, że nie da się ich zregenerować tak jak się to dzieje w przypadku drzwi drewnianych. Klasyczny, naturalny materiał możesz uzupełnić - nawet samodzielnie - wypełniaczem stolarskim. Po latach drzwi mogą wyglądać jak nowe - wystarczy tylko je wyszlifować i polakierować oraz nadać odpowiedni kolor (najlepsi producenci oferują taką usługę!). Drzwi sztuczne, uszkodzone raz, będziesz oglądał codziennie - chyba, że wymienisz je wraz z ościeżnicą.

 8. Kupując drzwi zwróć uwagę na stosowane zamki, uszczelki oraz liczbę warstw lakieru. To od zewnętrznej powłoki zależy jak trwałe będą. 9. Dowiedz się czy producent drzwi jest w stanie zapewnić Ci ich właściwy montaż.

 9. Autoryzowana Grupa Montażowa wie jak zabezpieczyć i właściwie osadzić drzwi. To bardzo ważne, ponieważ wpływa nie tylko na komfort z ich eksploatacji, ale pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek jak drzwi teoretycznie ciepłe, ale w praktyce - przez zły montaż - przemarzające. Ponadto w przypadku wybranych producentów Autoryzowana Grupa Montażowa wydłuża czas gwarancji. Zły montaż może zepsuć najlepszy produkt.

 10. Pamiętaj, że drzwi wejściowe są zaledwie ułamkiem kosztu całej inwestycji. To pierwszy element Twojego domu, którego dotkną Twoi goście. To kwintesencja całego procesu projektowego, dlatego warto oprzeć się pokusie oszczędności, aby Twój dom rzeczywiście był ciepły i bezpieczny - po prostu doskonały. Tego nie zapewnią drzwi niskiej jakości, przemarzające, bez certyfikowanej antywłamaniowości, które po jakimś czasie będą po prostu mało estetyczne.

 11. Dobre drzwi wejściowe to nie koszt - to inwestycja w Twój komfort i bezpieczeństwo.

Paweł Krzemiński, Drzwi CAL - z natury doskonałe
Zakład Stolarki Budowlanej CAL z siedzibą w Suwałkach istnieje na polskim rynku od blisko trzydziestu lat. Powstały w 1985 roku jako spółka jawna z polskim kapitałem zatrudnia obecnie ok. 120 osób. Głównym przedmiotem działalności firmy CAL jest produkcja stolarki otworowej - drewnianych drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Firma ma w swojej ofercie zarówno standardowe rozwiązania, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. W produkcji CAL stosuje wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak szczelina wentylacyjna, wręg antywłamaniowy, systemy drzwiowe do domów inteligentnych. Drzwi zewnętrzne Zakładu Stolarki Budowlanej CAL wytwarzane są zgodnie z normą PN-EN 14351-1. Zostały zbadane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie w zakresie umożliwiającym dopuszczenie do obrotu i oznakowanie znakiem CE. Produkty Zakładu Stolarki Budowlanej CAL sprzedawane są na terenie całego kraju. W wielu punktach sprzedaży dla kupujących dostępne są również usługi autoryzowanej grupy montażowej.

źródło: CAL