PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-07-13
Poszerz przestrzeń jednym ruchem ręki – Schüco Corona CT 70 PASK
Drzwi tarasowe Schüco Corona CT 70 PASK, wykonywane z ciepłego PVC-U pomagają w jednej chwili otworzyć szeroko salon na ogród.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Szerokie wyjście na balkon czy taras umożliwia korzystanie z otwartej przestrzeni i światła niemal przez cały czas. Drzwi uchylno przesuwne Schüco Corona CT 70 PASK, dzięki wygodnym mechanizmom obsługi, pozwalają szybko i łatwo otworzyć dom na naturę. Jednocześnie zapewniają energooszczędność i najlepszą w swojej klasie ochronę przed wodą opadową, hałasem czy włamaniem.

Pogodna aura zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, więc dlaczego nie przenieść promieni słońca i otwartej przestrzeni do własnego domu? Drzwi tarasowe Schüco Corona CT 70 PASK, wykonywane z ciepłego PVC-U pomagają w jednej chwili otworzyć szeroko salon na ogród, dzięki możliwości łatwego przesuwania skrzydeł do boków. Nawet podczas deszczowej pogody, wielkopowierzchniowe szklane tafle mogą być uchylane lub lekko wysuwane z ościeżnicy, wpuszczając do pomieszczeń świeże powietrze. Wąskie ramy pozwalają uzyskać szeroki widok na zewnątrz, nie odgradzając domowników od piękna natury. Pomimo wysmukłej budowy, energooszczędne drzwi zapewniają najlepszą ochronę przed chłodem, hałasem i włamaniem dając użytkownikom bezpieczeństwo i komfort mieszkania.


Przekrój przez próg okna lub drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK
Fot. Schüco

Ciesz się pięknem otwartej przestrzeni

Schüco Corona CT 70 PASK to rozwiązanie łączące funkcjonalność drzwi przesuwnych z możliwością uchylania skrzydeł. W momencie otwierania skrzydła zawieszone na rolkach łożyskowanych na kulkach delikatnie wysuwają się z ramy i są przesuwane równolegle do ściany na sąsiednie przeszklenia stałe - w lewo lub w prawo, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić wewnątrz pomieszczenia wiele miejsca. Trwały i bezawaryjny mechanizm pozwala łatwo i bezgłośnie przesuwać nawet skrzydła o dużych rozmiarach. W jednej ramie można zamontować jedno lub dwa skrzydła przesuwne o maksymalnych wymiarach wrębowych 2000 x 2370 mm. System umożliwia wykonywanie skrzydeł także znacznie mniejszych co umożliwia wykonywanie okien przesuwnych w tej samej technologii. Zespoły dwu, trzy lub cztero kwaterowe mogą być ze sobą łączone tworząc wielkowymiarowe przeszklenia. W przypadku drzwi cztero kwaterowych dwa skrzydła umieszczone centralnie mogę zapewnić naprawdę imponująco szerokie przejście.  Wysmukła geometria ram i skrzydeł o łącznej szerokości zewnętrznej 150 mm pozwala na zwiększenie powierzchni szyby i tym samym maksymalne doświetlenie pomieszczeń, które stają bardziej przestrzenne. Przy wszystkich swoich walorach system Corona CT 70 PASK nie ogranicza indywidualnego zamysłu kompozycyjnego. Wykonywane w nim drzwi są dostępne w trzech atrakcyjnych wersjach wzorniczych, różniących się kształtem konturu - Classic, Rondo oraz Cava. Możliwe jest również zastosowanie szprosów oraz oklein wiernie oddających kolor i strukturę drewna.


Drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK – widok z zewnątrz
Fot. Schüco

Komfortowo i bezpiecznie we własnym domu

Drzwi Schüco Corona CT 70 PASK pomagają rozświetlić wnętrza, chroniąc je jednocześnie przed negatywnymi wpływami otoczenia. Niezawodny system z dwoma poziomami uszczelnień na całym obwodzie zapewnia pewną ochronę przed wiatrem, zimnem i hałasem. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości uszczelek EPDM drzwi ze standardową szybą Ug= 1,1 W/m2K uzyskują najlepsze w klasie drzwi przesuwnych parametry szczelności na wodę opadową i przenikalności cieplnej na poziomie Ud ≤ 1,4 W/m2K. Zwiększona powierzchnia przeszkleń może stać się zachętą dla włamywaczy, dlatego kwestia dobrania bezpiecznej i solidnej konstrukcyjnie stolarki jest niezmiernie ważna. Drzwi uchylno-przesuwne Schüco zostały starannie przemyślane również pod tym względem. Nawet w pozycji uchylonej skrzydła są zabezpieczone przed przesunięciem, stanowiąc ochronę przed wtargnięciem. Optymalną stabilność i sztywność drzwi Corona CT 70 PASK zapewnia zwiększona głębokość zabudowy 70 mm oraz solidne obwodowe wzmocnienia stalowe. Okucia mocno przykręcone do stali są przeszkodą trudną do pokonania i mogą stanowić ochronę przed włamaniem do klasy WK2 włącznie.


Drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK - widok od strony pomieszczenia
Fot. Schüco

Drzwi przesuwne Corona CT 70 PASK

Schüco Corona CT 70 PASK to rozwiązanie łączące funkcjonalność drzwi przesuwnych z możliwością uchylania skrzydeł. Skrzydła zawieszone na rolkach łożyskowanych na kulkach delikatnie wysuwają się z ramy i mogą być przesuwane równolegle do ściany na sąsiednie przeszklenia stałe w lewo lub w prawo. W pozycji uchylonej są zabezpieczone przed przesunięciem W jednej ramie można zamontować jedno lub dwa skrzydła przesuwne z możliwością uchylania. System wykonany z PVC-U i uszczelniony na całym obwodzie uzyskuje najlepsze w klasie drzwi przesuwnych parametry szczelności i przenikalności cieplnej na poziomie Ud ≤ 1,4 W/m2K (ze standardową szybą Ug= 1,1 W/m2K). Optymalną stabilność i sztywność drzwi zapewnia zwiększona głębokość zabudowy 70 mm oraz solidne obwodowe wzmocnienia stalowe. Okucia mocno przykręcone do stali są przeszkodą trudną do pokonania. System może osiągać klasę antywłamaniową do WK2 włącznie.

Zdjęcie główne:
Drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK - widok od strony pomieszczenia
Fot. SchücoSchüco - Zielona Technologia dla Błękitnej Planety

Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii - pozyskiwanie energii - zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.

Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.

źródło: Schüco