PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-01-23
Schüco na Targach BAU 2013
Tegoroczna prezentacja firmy Schüco na targach BAU 2013 dostarczyła odwiedzającym bogatych informacji o aktualnych możliwościach, jakie dają energooszczędne i pasywne technologie jutra.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Zakończyła się kolejna odsłona największych Międzynarodowych Targów Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych - BAU 2013 w Monachium. W trakcie sześciodniowego wydarzenia dwupoziomowe stoisko firmy Schüco International KG przyciągało uwagę odwiedzających imponującymi rozmiarami i pionierskimi rozwiązaniami w zakresie zrównoważonych powłok budynków przyszłości.

Tegoroczna edycja BAU zgromadziła rekordową liczbę aż 2.060 wystawców z 41 krajów świata. Wydarzenie zostało jednogłośnie ocenione jako jedno z najlepszych, zarówno pod kątem projektów stoisk, sposobu ekspozycji i stopnia zaawansowania prezentowanych technologii. W hali B1 największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stoisko Schüco International KG, o czym świadczy rekordowa liczba ponad 10.000 odwiedzających! Na futurystycznej, przestrzennej ekspozycji zgromadzono najnowsze, często pionierskie technologie w dziedzinie projektowania i produkcji zintegrowanych powłok budynków oraz przegród wewnętrznych. Akcentem przykuwającym uwagę była fasada 3D, pokazująca przyszłe możliwości parametrycznego projektowania konstrukcji przestrzennych. Multimedialne systemy ekspozycji i wielkowymiarowe eksponaty wkomponowane w naturalną zieleń, nadały całości wystawy wygląd „zielonego miasta przyszłości", które na pierwszym planie stawia człowieka  żyjącego w zgodzie z naturą.


Stoisko Schüco International KG na targach BAU 2013
Fot. Schüco

Kreatywne technologie w symbiozie z naturą

Poprzez tegoroczną prezentację firma Schüco pokazała, że wolność projektowania, ochrona środowiska i najwyższa wygoda użytkowania mogą iść w parze. Największą na targach ekspozycję podzielono na cztery wielkowymiarowe studia odpowiadające poszczególnym obszarom zastosowań rozwiązań Schüco: Swobodę projektowania, Efektywność i komfort, Nowoczesne systemy modernizacji budynku oraz Rozwiązania wspomagające efektywne i racjonalne planowanie oraz produkcję. Całościowe podejście do powłoki budynku pod hasłem „360° zrównoważonego rozwoju" pozwala już dzisiaj na realizację obiektów zrównoważonych energetycznie i środowiskowo, od fabrykacji komponentów użytych do ich budowy, poprzez eksploatację aż po rozbiórkę i utylizację. Wszystko to jest możliwe dzięki ciągłemu podnoszeniu parametrów konstrukcji fasadowych, okiennych i drzwiowych, rozwijaniu systemów automatyki, a także wykorzystywaniu ekologicznych surowców i nowoczesnych technologii.

Podczas BAU 2013 lider w zakresie energooszczędnych powłok budynków zaprezentował po raz pierwszy przełomowe systemy aluminiowych fasad strukturalnych FW 50+SG.SI i FW 60+SG.SI, które umożliwiają budowę tego typu powłok o parametrach pasywnych. Niezwykle stabilna konstrukcja pozwala na montaż dwukomorowych przeszkleń o grubości nawet do 82 mm przy obciążeniu rygla do 700 kg!. Swoją premierę na targach BAU miał również nowy system transparentnych, zewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych Schüco CAB. Rozwiązanie całkowicie kompatybilne z fasadami z serii FW 50+ i FW 60+ zapewnia elegancki design, widok na zewnątrz i odporność na obciążenie wiatrem do 25 m/s. Wprowadzenie produktu na rynek nastąpi w połowie 2013 roku.


Jedna z wielu sal. Ekspozycja możliwości realizacji fasad Schüco
na przykładach wybitnych obiektów światowych.
Fot. Schüco

Kolejnym rozwiązaniem poszerzającym horyzonty przeszklonej architektury jest nowy, pasywny system okien blokowych Schüco AWS 90 BS.SI+. Rozwiązanie z ukrytym skrzydłem łączy elegancki wygląd, maksymalną przezierność i doskonałe parametry cieplne na poziomie Uf=1.2 W/m2K. Na stoisku, oprócz wielu innych rozwiązań stolarki, zaprezentowano również pierwsze aluminiowe systemy certyfikowane przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt: okienny Schüco AWS 112.IC oraz drzwiowy ADS 112.IC, a także innowacyjne rozwiązanie okien ze zintegrowaną ochroną przeciwsłoneczną Schüco AWS 120 CC.SI, dedykowane głównie budynkom termomodernizowanym. Inną nowością, która wzbudziła duże zainteresowanie producentów były okucia nowej generacji AvanTec SimplySmart, które pozwalają zoptymalizować produkcję i istotnie skrócić czas wytwarzania okien aluminiowych .

Na uwagę zasługiwał ogromny wachlarz rozwiązań Schüco, takich jak przesuwne drzwi panoramiczne Schüco ASS 77 PD.SI z unikalnym rozwiązaniem narożnym, systemy zapewniające bezpieczeństwo od przeciwpożarowego i antywłamaniowego, po nowe rozwiązania fasad i drzwi przeciwwybuchowych, jak również tych wykorzystujących fotowoltaikę zintegrowaną ze stolarką aluminiową.


Niezwykle efektownym akcentem na stoisku Schüco była fasada parametryczna.
Fot. Schüco

„Niezwykle jasnym" punktem ekspozycji na stoisku Schüco było unikalne rozwiązanie podświetlenia okien i fasad Schüco w technologii LED - Schüco LightSkin. Delikatne światło pozwala zaakcentować architekturę całego obiektu lub wybranych elementów. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się również liczne rozwiązania z zakresu automatyki i designu, m.in. nagrodzony manager drzwiowy Schüco Door Control System umożliwiający całkowitą integrację z profilem, który teraz został wzbogacony o moduły video, głośnika i mikrofonu.

Tegoroczna prezentacja firmy Schüco na targach BAU 2013 dostarczyła odwiedzającym bogatych informacji o aktualnych możliwościach, jakie dają energooszczędne i pasywne technologie jutra. Koncepcje pod znakiem Schüco po raz kolejny dostarczyły inspiracji na przyszłość i otworzyły nowe horyzonty projektowania „zielonej architektury".

Zdjęcie główne:
Fragment ekspozycji okien i drzwi przesuwnych na stoisku Schüco International KG
Fot. Schüco
Schüco - Zielona Technologia dla Błękitnej Planety

Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii - pozyskiwanie energii - zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.

Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.

źródło: Schüco