PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-14
Komfortowy klimat przez cały rok – drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide
Bardzo modne obecnie wielkowymiarowe drzwi przesuwne pozwalają na uzyskanie efektu wizualnej lekkości i szeroki kontakt z naturą.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Bardzo modne obecnie wielkowymiarowe drzwi przesuwne pozwalają na uzyskanie efektu wizualnej lekkości i szeroki kontakt z naturą. Wiele osób obawia się jednak efektu przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim i ich wychładzania w chłodniejszych miesiącach. Komfortową temperaturę wnętrza przez cały rok zapewnią energooszczędne drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide o współczynniku przenikania ciepła na poziomie pasywnym Uw≤0.8 W/m2K.

Estetyka współczesnego budownictwa mieszkalnego skłania się w kierunku zwiększania powierzchni przeszkleń okiennych i drzwiowych. Bardzo modnym rozwiązaniem stały się między innymi duże drzwi podnośno-przesuwne, które niwelują granice pomiędzy wnętrzem budynku a tarasem, balkonem lub ogrodem zimowym. Zastosowanie tego typu stolarki o niedostatecznej termoizolacyjności powoduje jednak, że latem pomieszczenia ulegają przegrzewaniu, a w chłodniejszych okresach - wychładzaniu. Nowoczesna konstrukcja drzwi Schüco ThermoSlide oraz odpowiednie pakiety szybowe zapewniają doskonałą ochronę przed przenikaniem temperatur do wnętrza. Pozwalają uzyskać przyjemny mikroklimat wnętrza oraz oszczędność kosztów ogrzewania i ewentualnej klimatyzacji.


Drzwi podnośno-przesuwne pozwalają na komfortowe korzystanie z tarasu
Fot. Schüco

Ochrona przed upałami

W słoneczne dni duże powierzchnie okienne i drzwiowe nagrzewają się, powodując efekt szklarni. Jednym ze sposobów ochrony wnętrza przed żarem słonecznym są osłony przeciwsłoneczne w postaci zadaszeń czy białych rolet zewnętrznych. Mimo tego ramy i szyby nadal nagrzewają się i wypromieniowują energię cieplną do wnętrza. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym w drzwiach z serii Schüco ThermoSlide można cieszyć się jednocześnie dużą dawką światła dziennego, szerokim widokiem i komfortowym klimatem w pomieszczeniach. Ich konstrukcja została oparta na nowej generacji wielokomorowych profili z PVC-U klasy „A", które w połączeniu ze skrzydłami o zwiększonej głębokości 82 mm i potrójnym systemem uszczelnień skutecznie zapobiegają przenikaniu energii, a także infiltracji powietrza z zewnątrz. Przy zastosowaniu dwukomorowego pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,6 W/m2K drzwi osiągają rekordowo niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie pasywnym Uw≤0.8 W/m2K. Przy zastosowaniu odpowiedniego szklenia wysokoselektywnego zapewniają stabilny klimat wewnątrz pomieszczeń - nie tylko powstrzymują ucieczkę ciepła zimą, lecz również nie przepuszczają słonecznego promieniowania cieplnego do wnętrz latem. Drzwi posiadają ponadto potrójnie termoizolowany próg, który w chłodniejsze noce dodatkowo zapobiega powstawaniu „zimnego obszaru" w strefie przypodłogowej.


Przekrój przez drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide
Fot. Schüco

Komfortowe wyjście

Energooszczędne drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide cechuje subtelny design, który doskonale wpisuje się w nowoczesną architekturę. Smukła konstrukcja drzwi i możliwość wstawiania bardzo dużych skrzydeł pozwalają na kreowanie przestrzennej architektury pełnej światła. W ramie o maksymalnych wymiarach do 6500 mm szerokości i 2800 mm wysokości można umieścić dwa lub trzy skrzydła. W zależności od indywidualnego projektu możliwe są różne kombinacje sekcji stałych i przesuwnych. Dzięki lekko i bezgłośnie działającemu systemowi przesuwnemu z uszczelkami ślizgowymi przesuwanie nawet dużych skrzydeł do 400 kg nie sprawia żadnych trudności. Płaski próg zgodny z architekturą bez barier zapewnia wygodne przechodzenie bez ryzyka potknięcia. Dzięki zastosowaniu sprawdzonego systemu okuć i solidnie wzmocnionych profili, drzwi ThermoSlide mogą być wykonywane w klasie antywłamaniowej RC2. Dostępne są wykonania w wersji zamykanej na klucz, z opcją otwierania i zamykania od strony pomieszczenia lub z obu stron.

Zdjęcie główne:
Drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide

fot. SchücoSchüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. 

źródło: Schüco