PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-03-09
W harmonii z otoczeniem: nowy system ALUPROF MB-86 FOLD LINE
Najnowszy system okienno-drzwiowy ALUPROF MB-86 FOLD LINE pozwala niemal dosłownie usunąć barierę, jaka dzieli nasze pomieszczenie od ...

ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
info@aluprof.eu
www.aluprof.eu

» więcej o firmie

W piękne słoneczne dni niemal każdy marzy, by także we wnętrzu dało się poczuć trochę wiosny. Wydaje się to niemożliwe? Nic bardziej mylnego. Najnowszy system okienno-drzwiowy ALUPROF MB-86 FOLD LINE pozwala niemal dosłownie usunąć barierę, jaka dzieli nasze pomieszczenie od świata zewnętrznego.


Najnowszy system zewnętrznych drzwi harmonijkowych ALUPROF to unikatowe rozwiązanie, które pozwala na niemal całkowite złożenie przeszklenia i otworzenie pomieszczenia na ogród czy taras. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i mieszkań z przestronnymi tarasami. System MB-86 FOLD LINE można też wykorzystać w kawiarni czy restauracji, które mogą powiększyć swoją przestrzeń o ogródek sezonowy. - System ten daje niesamowitą swobodę i komfort kontaktu z otoczeniem zewnętrznym w dowolnie wybranym przez nas momencie. Drzwi wykonane w systemie MB-86 FOLD LINE są wygodne i proste w obsłudze - tłumaczy Bożena Ryszka, Marketing Manager ALUPROF SA.

Konstrukcja drzwi harmonijkowych pozwala na otwieranie ich zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz budynku. Skrzydła zostały stworzone tak, że można bez problemu złożyć je w dowolnej konfiguracji.


Unikatowe wykonanie drzwi harmonijkowych umożliwia wykonanie konstrukcji o bardzo dużych gabarytach. Każde ze skrzydeł drzwiowych może mieć wysokość do 2,7 m i szerokość 1,2 m. Możliwość łączenia kilku paneli sprawia, że dzięki systemowi MB-86 FOLD LINE będziemy w stanie otworzyć całą ścianę pomieszczenia. Konstrukcja stworzona przez ALUPROF, dzięki specjalistycznym okuciom dedykowanym dla systemu MB-86 FOLD LINE, gwarantuje komfortowe funkcjonowanie skrzydeł drzwi o maksymalnym ciężarze do 120 kg.

Drzwi te dają też bardzo wysoką izolacyjność termiczną. - Trzykomorowe kształtowniki zostały wyposażone w przekładki termiczne o szerokości 24 mm dla ościeżnic i 34 mm dla skrzydeł drzwi. To właśnie to rozwiązanie sprawia, że mimo tak dużej powierzchni przeszklenia możemy liczyć na bardzo dobrą izolację od panujących na zewnątrz niskich temperatur - mówi Bożena Ryszka.

Drzwi stworzone zostały w dwóch wariantach konstrukcyjnych - podstawowym (ST) oraz z dodatkowymi wkładami izolacyjnymi (HI). Model HI zapewni nam podwyższoną izolacyjność termiczną dzięki zastosowaniu wkładów polietylenowych między przekładkami termicznymi oraz w komorach izolacyjnych.

System MB-86 FOLD LINE daje także możliwość wyboru rozwiązań progowych. W klasycznym rozwiązaniu wykorzystano uszczelnienie przymykowe. System można także zamontować z wygodnym w użytkowaniu niskim progiem, co doskonale sprawdzi się w restauracjach czy kawiarniach. 

Konstrukcja umożliwia szeroki zakres szklenia - od 14 do 61,5 mm. Pozwala to na wykorzystywanie zarówno pakietów jedno-, jak i dwukomorowych. Dzięki temu w drzwiach harmonijkowych będziemy mogli zastosować specjalistyczne szyby o podwyższonej izolacyjności akustycznej, a także szyby antywłamaniowe.  - Dodatkową zaletą MB-86 FOLD LINE jest kompatybilność ze znanym i cenionym systemem okienno-drzwiowym ALUPROF MB-86. W obu rozwiązaniach zastosowano analogiczny sposób łączenia profili. Ponadto niektóre kształtowniki, uszczelki i akcesoria są wspólne dla obu systemów - dodaje Bożena Ryszka.

System MB-86 FOLD LINE daje swobodę projektowania nowoczesnych i pięknych przestrzeni zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użytkowym. Wysokiej klasy drzwi harmonijkowe spełnią wymagania zarówno architektów, inwestorów i użytkowników indywidualnych.
Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 80 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Lider Rynku 2013, Konsumencki Lider Jakości 2013, Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

źródło: Aluprof