PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-01-15
Inteligentne drzwi wejściowe
Inteligentne rozwiązania do drzwi ułatwiają codzienne życie - solidne drzwi z odpowiednią automatyką są bezpieczną i nowoczesną opcją, zapewniającą wygodę.

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork

tel. 77 447 77 00
fax 77 447 77 20
info-pl@siegenia.com
www.siegenia.com/pl

» więcej o firmie

Inteligentne rozwiązania do drzwi ułatwiają codzienne życie - solidne drzwi z odpowiednią automatyką są bezpieczną i nowoczesną opcją, zapewniającą wygodę. Niesiesz ciężkie zakupy? Drzwi rozpoznają Twój smartphone i otworzą się same. Nie chcesz nosić przy sobie pęków kluczy? Wystarczy otworzyć je odciskiem palca! A dzięki podłączonej do systemu aplikacji upewnisz się, że drzwi pozostają zamknięte - nawet jeśli wydaje Ci się, że o tym zapomniałeś.

Pojęcie smart home robi ostatnio zawrotną karierę - producenci prześcigają się by obdarzyć inteligencją coraz to kolejne produkty. Sporo z tych urządzeń, niejeden klient zakwalifikowałby raczej do kategorii zbędnego luksusu lub bajeru dla miłośników nowinek technicznych, myśląc sobie po cichu „aż tak leniwy to chyba jeszcze nie jestem". Jest też spore grono tradycjonalistów, dla których naszpikowane technologią urządzenia tracą swojskość, a już obawa o zwracanie się z każdą mini usterką do serwisu, skutecznie trzyma ich z dala od nowości.


Ale przecież nie musimy od razu stawiać się na skrajnych biegunach, a zamiast tego podejść do tematu z rozsądkiem, bo zdarzają się przecież rozwiązania, które naprawdę potrafią ułatwić życie.

Do takich rozwiązań możemy zaliczyć drzwi otwierające się automatycznie przed domownikami i ryglujące się bez zwłoki zaraz po domknięciu. To naprawdę niezły sposób na wyeliminowanie kilku codziennych uciążliwości - nie trzeba martwić się, że dzieci wychodząc z domu niedokładnie zamkną drzwi, koniec z poszukiwaniem kluczy w torebce, gdy w rękach ciążą nam zakupy, koniec z drzwiami porysowanymi w okolicach zamka przez pęki kluczy z breloczkami, no i jeszcze to wyskakiwanie z łóżka, bo zapomniałem czy zamknąłem na noc drzwi. Jeżeli brzmi znajomo to spróbujmy wyobrazić sobie alternatywny świat. A może wcale nie trzeba go sobie wyobrażać, bo przecież wszyscy użytkownicy nowoczesnych samochodów znają już go dobrze pod postacią rozwiązań HANDS FREE.

Na początek potrzebne nam będą drzwi z napędem elektromechanicznym. SIEGENIA pod marką KFV oferuje w tym zakresie dwa nowoczesne i bardzo wszechstronne rozwiązania: elektromechaniczna zasuwnica wielopunktowa GENIUS oraz automatyczna zasuwnica AS 3600 uzupełniona o moduł napędowy A-napęd, który umożliwia, elektromechaniczne odryglowanie drzwi. Systemy te są:

BEZPIECZNE - obie zasuwnice KFV wyposażone są w 6 punktów ryglujących i stanowią system złożony z doskonale dopasowanych do siebie elementów. Przy zamykaniu drzwi, oprócz zapadki w zamku głównym, ze skrzydła drzwiowego automatycznie wysuwają się dwa stalowe bolce i dwa haki. Wchodzą one w stalowe zaczepy, co zapewnia szczelność, stabilność i wysoki stopień ochrony przed wyważeniem na całej wysokości drzwi.

 • zamek główny - steruje pracą całej zasuwnicy i służy jako dodatkowe zabezpieczenie po przekręceniu klucza
 • bolce - automatycznie wysuwają się i zapewniają szczelne zamknięcie drzwi
 • stalowe haki- samoczynnie "wyskakują" i chronią przed wyważeniem drzwi, a mechanizm zamka blokuje je przed otwarciem z zewnątrz
 • stalowe zaczepy - zamontowane na ramie zapewniają stabilne połączenie ze skrzydłem
 • sztywny łańcuch - uchyla bezpiecznie drzwi na 10 cm i blokuje przed wejściem nieproszonych gości
 • softlock - to specjalnie wykonana zapadka, która zapewnia najcichsze zamykanie drzwi i ogranicza konieczność ich konserwacji

MODNE - od nowoczesnych drzwi możemy wymagać, trochę więcej niż tylko, żeby były bezpieczne - również wygląd i styl mają znaczenie. Elementy ryglujące naszych zasuwnic przy otwartych drzwiach pozostają ukryte, licując z listwą czołową zamka. Dopiero przy zamkniętych drzwiach wysuwają się do ramy, przez co praktycznie nie mamy okazji ich zobaczyć. Wszystkie elementy okuć KFV, począwszy od haków z zabezpieczeniem zaryglowania, po wyprofilowane zakończenia wyróżniają się najwyższą jakością materiałów, precyzyjnym wykonaniem oraz wyjątkową funkcjonalnością. Dzięki temu prezentują się świetnie i funkcjonują bez zarzutu przez długie lata.

SMART - oba napędy pracują szybko i cicho i są wyposażone w zintegrowany elektroniczny system zarządzania, który może być łączony z licznymi zewnętrznymi systemami kontroli dostępu. Od transpondera sterowanego drogą radiową, po skaner odcisków palców lub KFVkeyless ze szklaną klawiaturą i aplikacją na smartfonie.

Fingerprint - otwieraj drzwi odciskiem palca

Skaner odcisków palców, montowany na skrzydle drzwi lub w ich pobliżu, jest urządzeniem wyjątkowym. Równie niepowtarzalnym, jak indywidualny odcisk palca każdego człowieka. System można zaprogramować w taki sposób, aby np. odcisk kciuka otwierał drzwi wejściowe, a palec wskazujący je ryglował.

Technika rozpoznawania biometrycznego jest o wiele bezpieczniejszą alternatywą dla kluczy, kodów cyfrowych i wszelkiego rodzaju kart. W systemie można zaprogramować nawet 99 odcisków palców, nie wymaga on odrębnych urządzeń rozpoznających ani skomplikowanego okablowania.

 • możliwa instalacja zintegrowana w skrzydle drzwi lub zewnętrzna
 • nie wymaga dodatkowych modułów przetwarzających
 • zasilanie bezpośrednio z napędu zasuwnicy

KFVkeyless - otwieranie drzwi bez klucza

KFVkeyless - to innowacyjny system kontroli dostępu, który pozwala na bezdotykowe sterowanie drzwiami wejściowymi za pośrednictwem technologii Bluetooth i ich otwieranie bez klucza, przy użyciu telefonu komórkowego. Po odpowiednim zaprogramowaniu umożliwia automatyczne i bezdotykowe otwieranie maksymalnie sześciu par drzwi. Alternatywnie można otwierać drzwi przez ręczne wprowadzenie kodu na klawiaturze. W momencie wykrycia przez odbiornik znajdującego się w jego zasięgu, zalogowanego telefonu komórkowego, drzwi otworzą się automatycznie lub - w zależności od wybranych ustawień - po dotknięciu klawiatury.

 • elektroniczny system kontroli dostępu dzięki Bluetooth
 • możliwa instalacja zintegrowana w skrzydle drzwi lub zewnętrzna
 • bezdotykowe otwieranie drzwi za pomocą telefonu komórkowego z wykorzystaniem technologii bluetooth lub alternatywnie przez wprowadzenie kodu na klawiaturze
 • łatwość administrowania systemem

SIEGENIA Comfort app

Wszystkie „inteligentne" urządzania SIEGENIA mogą być obsługiwane przy pomocy jednej wspólnej aplikacji, SIEGENIA comfort, którą jest dostępna na App store oraz Google Play. Komfort zastosowania i bezpieczeństwo idą tu w parze z łatwym i przejrzystym zarządzaniem prawami dostępowymi. Zarządzanie zalogowanymi telefonami komórkowymi i kodami do drzwi jest możliwe przy użyciu smartfona czy smartpada. A obejmuje ono między innymi testowanie procesu otwierania, zarządzanie maksymalnie sześcioma parami drzwi zewnętrznych, indywidualne ustawianie zasięgów dla poszczególnych użytkowników, a nawet protokołowanie ostatnich 20 wejść do budynku. Dodatkowe opcje oferowane przez tę przydatną aplikację to tymczasowe blokowanie lub kasowanie poszczególnych użytkowników, ustawianie sygnałów dźwiękowych, włączanie i wyłączanie funkcji dotykowych oraz konfiguracja sygnałów i oświetlenia klawiatury.

 • wspólna aplikacja do komfortowej obsługi różnych produktów firmy SIEGENIA
 • bezpłatna możliwość sterowania urządzeniami za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera bez dodatkowej konfiguracji sieci Wi-Fi
 • możliwość integracji z domową siecią Wi-Fi
 • obsługa z informacją o statusie (w zależności od urządzenia)