PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-05-24
PORTA partnerem 16. Łódź Design Festival
ŁDF to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentuje design w różnych odsłonach ...

PORTA KMI POLAND Sp. z o.o.
ul. Szkolna 26
84-239 Bolszewo

tel. 58 677 81 00
fax 58 677 81 99
info@porta.com.pl
www.porta.com.pl

» więcej o firmie

ŁDF to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentuje design w różnych odsłonach - od wzornictwa przemysłowego po modę. Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie. PORTA DRZWI w roku 2022 ponownie objęła patronat festiwalu.

PORTA partneruje festiwalowi od jego pierwszych edycji, starając się nawiązywać bliski i bezpośredni kontakt ze zwiedzającymi.

Bliskie jest nam podejście organizatorów. Deklarują oni chęć „nowego otwarcia" cyklu opowieści o designie i dotarciu z nim do jak najszerszej publiczności. Chcą zmienić sposób, w jaki mówi się o projektowaniu, które powinno opierać się na naukowych podstawach i rozwiązywać rzeczywiste problemy codzienności. Dokładnie tak postrzegamy proces projektowania drzwi, które trafiają do naszych klientów.- Piotr Chodak, PR i Digital Manager PORTA DRZWI

Dobrze zaprojektowane

W poprzedniej edycji ŁDF PORTA przedstawiła szerokiej publiczności projekt kreatywny OTWÓRZ DESIGN. Inicjatywę tworzy CX Design Team, w którego skład wchodzą projektanci i architekci PORTA. OTWÓRZ DESIGN to przestrzeń rozwoju innowacyjnych pomysłów designerskich, inspirowanych naturą i świeżym spojrzeniem na trendy technologiczne. Myślą przewodnią projektu jest tworzenie mądrze, pięknie i z pasją.


Kolekcja 4 Żywioły

Kolekcja drzwi 4 ŻYWIOŁY PORTA to czołowe dzieło CX Design Team. W jej skład wchodzą drzwi WODA o minimalistycznej formie podkreślonej frezem, drzwi ZIEMIA o unikalnej geometrycznej kompozycji drewna, drzwi POWIETRZE w klasycznej formie, ale w nowoczesnym wydaniu ze zdobnymi sztukateriami i złotą gałką oraz drzwi OGIEŃ będącymi mocnym, industrialnym połączeniem stali i drewna.

Miejsce gdzie tworzy się design

Jednym z najnowszych projektów kreatywnych jest powstanie WZORCOWNI -przestrzeni kreatywnej. Miejsca twórczych rozmów, kreowania koncepcji i szukania inspiracji. To tu powstaje część sesji zdjęciowych, które można znaleźć na Instagramie projektu @otworzdesign

Łódź Design Festival już od 2007 roku przybliża publiczności projektowanie - od wzornictwa przemysłowego poprzez art i craft design, architekturę, aż po modę. Wpisuje się w ten sposób w strategię Łodzi, która buduje swoją nową tożsamość w oparciu o przemysły kreatywne. Kluczowym elementem festiwalu jest konkurs „make me!", adresowany do designerów oraz adeptów kierunków artystycznych i projektowych.